Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Maistas
Lietuviški šaltibarščiai - pakeliui į lenkų tradicinę virtuvę

Varšuva. Lenkijos žemės ūkio ministerija sudarys nacionalinės virtuvės patiekalų sąrašą, kuris padėtų užsieniečiams pasirinkti patiekalus restoranuose.  

Žemės ūkio ministras Janas Kšyštofas Ardanovskis (Jan Krzysztof  ​​Ardanowski), prabilęs apie idėją sudaryti 100 patiekalų sąrašą, skirtą Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti, sukėlė diskusiją šalies žiniasklaidoje.

Ministro teigimu, norima atgaivinti Lenkijos virtuvę ir pasiūlyti ją tarptautinei arenai, pranešė BBC. Praėjusių metų pabaigoje Poznanės žemės ūkio mugėje J. K. Ardanovskis sakė, kad kalbama ne tik apie receptus, bet ir virtuvės skonių, ingredientų gausą.

Bioversija 22 02 02

Šalies žemės ūkio ministerija iki gruodžio vidurio rinko pasiūlymus, o dabar virėjų ir maisto istorikų kolegija atrinks patiekalus, kurie bus įrašyti į „Lenkiškos virtuvės kanonus“,  ir,  tikimasi, taps praktiniu vadovu.

Ministras naujienų kanalui TVN24 sakė, kad restoranai, užkandinės, lankytojams galėsiantys pasiūlyti 10-15 patiekalų iš ruošiamo sąrašo, turės teisę naudoti specialų ženklą „Nacionalinės virtuvės restoranas“.

Anot J. K. Ardanovskio, ryškų pėdsaką Lenkijos virtuvėje paliko žydai, vokiečiai, rusai, ukrainiečiai ir totoriai, kitos tautos, kurios Lenkijos virtuvę praturtino savo patiekalais. Lenkijos žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje skelbiamame Tradicinių ir regioninių produktų sąraše Palenkės vaivadijai atstovauja ir tokie patiekalai, kaip antai lietuviški šaltibarščiai, lietuviškas saldus varškės sūris, lietuviški blynai, lietuviški koldūnai, Seinų didžkukuliai (cepelinai).

Kai kurie lenkai abejoja, ar jų virtuvę apskritai galima pavadinti nacionaline. Diskusijose skamba mintys, jog Lenkija visada buvo tranzitinė šalis, todėl ir virtuvė yra daugelio kaimyninių šalių virtuvių derinys.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos