Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Maistas
Siūloma tobulinti maisto tiekimo grandinę

Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitetas pateikė siūlymus tobulinti maisto tiekimo grandinę ir skatinti ekologiškų produktų vartojimą. Siūlymai adresuoti Vyriausybei, Sveikatos apsaugos ministerijai, Viešųjų pirkimų tarnybai, savivaldybėms bei Žemės ūkio rūmams.

Toks Komiteto sprendimas priimtas įvertinus Europos Komisijos komunikato „Maisto ir ūkininkavimo ateitis"  nuostatas bei atkreipus dėmesį į tai, kad Europos Komisija šiemet taip pat planuoja parengti pasiūlymą dėl ES maisto tiekimo grandinės gerinimo, ypatingą dėmesį skiriant ūkininkų padėties šioje grandinėje ir derybinių galių stiprinimui.

Komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pabrėžė, kad iki šio sprendimo priėmimo buvo nueitas ilgas kelias: vyko nuolatinės diskusijos su ministerijų ir verslo atstovais, socialiniais partneriais, šiomis temomis Seime  surengtos apskritojo stalo diskusija bei konferencija. Priimant komiteto sprendimą buvo atsižvelgta į šalies gyventojų sveikatos rodiklius ir mitybos svarbą juos gerinant, išnagrinėti ir minėtuose renginiuose išsakyti pasiūlymai.

Bioversija 22 02 02

Vyriausybei pasiūlyta užtikrinti geresnį veiksmų koordinavimą tarp atskirų ministerijų ir institucijų, taip pat bendradarbiavimą su savivaldybėmis ir socialiniais partneriais, siekiant skaidresnės ir trumpesnės maisto tiekimo grandinės, vietinės gamybos produktų vartojimo vidaus rinkoje plėtros, palankesnių sąlygų sudarymo ekologiškų ir nacionalinės kokybės produktų patekimui į lopšelius, darželius, mokyklas, ligonines ir kitas viešojo maitinimo vietas.

Rekomenduota sudaryti palankias skatinimo ir rėmimo sąlygas ekologiškų produktų gamybos ir šių produktų perdirbimo ūkiuose plėtrai, įgyvendinti bandomuosius-pavyzdinius projektus, trumpos grandinės pagrindu tiekiant ekologišką maistą viešojo maitinimo vietoms, taip pat imtis priemonių maisto vartojimo kultūrai kelti, skatinant tinkamą požiūrį į kokybiško maisto pasirinkimą ir maisto švaistymo mažinimą.

Vyriausybei taip pat pasiūlyta apsvarstyti galimybę taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą maisto produktams ir, reikalui esant, parengti atitinkamų teisės aktų projektus.

Viešųjų pirkimų tarnybai siūloma parengti rekomenduotinas maisto gaminimo paslaugos arba maisto produktų pirkimo viešojo pirkimo būdu sąlygas.

Tarp siūlymų Sveikatos apsaugos ministerijai, savivaldybėms bei Žemės ūkio rūmams - į pirkimus įtraukti kuo daugiau ekologiškų produktų. Tai yra perkant maisto gaminimo paslaugą arba maisto produktus viešojo pirkimo būdu, sąlygose nustatyti kriterijų, kad ne mažiau kaip 30 proc. pirkimo vertės sudarytų ekologiški produktai ir pagal galimybes šį kriterijų nuolat didinti.

Atkreiptas dėmesys, kad siekiant sudaryti didesnes konkurencines sąlygas, vertėtų skaidyti pirkimus pagal atskiras maisto produktų grupes bei produkcijos auginimo sezoniškumą.

Siūloma kasmet sudaryti maisto produktų, perkamų viešojo pirkimo būdu, poreikių suvestines ir jas viešinti savivaldybės interneto svetainėje. Kviesti vietos ūkininkus ir produkcijos gamintojus kaip galimus maisto produktų tiekėjus bei pristatyti maisto pirkimo kriterijus ir sąlygas.

Komitetas praneša, kad, vykdydamas parlamentinę kontrolę, nuolat stebės šio savo sprendimo įgyvendinimo eigą. Artimiausias posėdis šiais klausimais numatytas Seimo pavasario sesijoje.

LRS KRK, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos