Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Maistas
Raseinių rajone sustabdyta mėsos gamintojos veikla, rasta nesaugios produkcijos
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, patikrinę Raseinių rajone esančią mažąją bendriją „Alfredo mėsos gaminiai“, aptiko gausybę šiurkščių pažeidimų ir daugiau kaip 300 kg nesaugios produkcijos.

Kaip trečiadienį pranešė VMVT, bendrija registruota kaip mažais kiekiais gaminanti mėsos gaminius ir pusgaminius bei juos tiekianti į rinką. Atlikus patikrinimą nuspręsta jos veiklą stabdyti.

Per patikrinimą patalpose rasta daugiau nei 300 kg neženklintų rūkytų ir virtų mėsos gaminių, mėsos konservų, pusgaminių ir atšaldytos mėsos. Kiaulienos skerdiena buvo be privalomų sveikumo ženklų, t. y. mėsa nepatikrinta VMVT veterinarijos gydytojo, ar ji saugi ir tinkama vartoti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Atsakingas bendrijos asmuo negalėjo pateikti jokių žaliavos įsigijimo dokumentų. Tikrinant dokumentaciją taip pat nebuvo jokių įrašų, pagal kuriuos būtų galima patikrinti žaliavų ir produktų sudedamųjų dalių atsekamumą, apskaitą gamybos grandinėje.

Taip pat nustatyti higienos pažeidimai: per gamybos procesą naudojama susidėvėjusi įranga ir įrenginiai, dezinfekcijai naudojama medžiaga, kurios galiojimo laikas pasibaigęs.

Nustatyta, kad nepildyti savikontrolės žurnalai, kuriuose reikia fiksuoti esminius maisto saugą užtikrinančius veiksnius – produktų atsekamumą, valymo darbų grafiką.  

Bendrijai nurodyta surastą nesaugią mėsą, mėsos gaminius ir pusgaminius sunaikinti. 

„Alfredo mėsos gaminiai“ veikla sustabdyta, kol bus pašalinti visi nustatyti trūkumai ir pateikti įrodymai apie trūkumų pašalinimą. Bendrijai taip pat skirta bauda.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos