Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Maistas
Prekiauti sezoninėmis daržovėmis ir uogomis – tik užsiregistravus

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad, prieš pradedant prekiauti sezoninėmis šviežiomis daržovėmis, vaisiais ir uogomis, būtina užsiregistruoti. Ūkininkams pakanka būti registruotu augalinio maisto produktų pirminiu gamintoju.

Prekiautojams registruotis reikia teritorinėje VMVT arba pateikti dokumentus nuotoliniu būdu. Registracija yra nemokama, vykdoma be išankstinio patikrinimo ir suteikiama neterminuotam laikotarpiui.

Tuo tarpu ūkininkams ir sodininkams, auginantiems bei patiems parduodantiems daržoves, vaisius ar uogas turgavietėse, paviljonuose ar tiesiai iš ūkio, papildomai kreiptis į VMVT dėl veiklos registravimo nereikia, užtenka būti registruotam kaip augalinio maisto produktų pirminiam gamintojui. Šiuo atveju prekybos vietoje svarbu turėti šios registracijos dokumentus ir asmens medicininę knygelę.

Bioversija 22 02 02

VMVT sezoninę lauko prekybą vykdantiems smulkiesiems augintojams ir prekiautojams parengtose gairėse primena, kad prekybos vieta turi būti švari ir tvarkinga, maisto produktai apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, vėjo ar lietaus poveikio ir kitos aplinkos taršos (dulkių, kenkėjų, prisilietimų ar kontakto su praeivių rūbais, rankinėmis ir pan.) Prekybos vietos turi būti įrengtos palapinėse, po skėčiais, laikinuose statiniuose ar pan.

Parduodamos tiek vietoje užaugintos, tiek įvežtinės daržovės bei uogos turi būti tinkamai paženklintos, vartotojams turi būti suteikta visa reikalinga informacija. 

Tuo atveju, kai fiziniai ar juridiniai asmenys, užsiimantys vaisių, uogų ar daržovių auginimu ir tiekimu rinkai, nėra registruoti, laikoma, kad veiklą jie vykdo nelegaliai ir tai gali užtraukti administracinę atsakomybę.

Parengta: pagal VMVT inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos