Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Naujame paviljone - tik lietuviška produkcija

Babtai, Kauno r. Penktadienį iškilmingai - su pučiamųjų orkestru ir kunigo pašventinimu - buvo atidarytas Sodininkystės ir daržininkystės instituto prekybinis paviljonas. Tai žingsnis dar glausdesnio mokslininkų bendradarbiavimo su plačiąja visuomene link, o kartu galimybė papildyti toli gražu ne itin sraunius instituto veiklos finansavimo šaltinius.

„Tai galima sakyti nedidelis žingsnelis mūsų tolimesnių svarių žingsnių link. Mums labai svarbu, kad šviežutėlė mūsų ir mūsų partnerių produkcija atsidurtų čia ir kuo greičiau patektų ant pirkėjų iš visos šalies stalo", - sakė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Sodininkystė ir daržininkystės instituto direktorius Audrius Sasnauskas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Tuoj bus perkirpta paviljono atidarymo juostelė

Naujasis prekybinis paviljonas, duris atvėręs prie pat Kauno-Klaipėdos automagistralės, išskirtinis tuo, kad čia bus prekiaujama tik lietuviška produkcija. Tai sezoninio tipo parduotuvė. Dabar lentynose karaliauja obuoliai, bet po mėnesio jų jau nebeliks, obuolius pakeis agurkai, pomidorai, vėliau trešnės, serbentai, slyvos ir t. t.

„Čia bus mūsų instituto, taip pat viso LAMMC produkcija. Tarkime, Žemdirbystės institute išsuktas medus ar lietuviškų veislių bulvės Liepa iš Vokės filialo, Perlojoje išdžiovintų vaiztažolių arbatų rinkiniai", - plėsti asortimentą žadėjo A. Sasnauskas.

Paviljono atidarymo šventėje susirinkę svečiai linkėjo sėkmingos prekybos ir sparčios plėtros

Pasak jo, tai bus gera rinkos analizė - išsiaiškinti, ką žmonės labiausiai mėgsta, ko jiems reikia, kokių veislių lietuviškų vaismedžių poreikis yra didžiausias. Parduotėje reguliariai planuojama rengti produkcijos degustacijas ir atsižvelgti į klientų nuomonę apie vienus ar kitus produktus. Netrukus Babtuose veiklą pradės vaisių ir daržovių perdirbimo technologijų modeliavimo laboratorija, joje pagaminta produkcija taip pat bus tiekiama į prekybinį paviljoną.

Medelyne pirkėjų patogumui greta sodinukų pateikti išsamūs veislių aprašai

Lentynose pirkėjų jau laukia bendrovės „Paslaugos žemdirbiams" produkcija: dvikomponenčiai ir trikomponenčiai nektarai su sumažintu cukraus kiekiu, praturtinti natūraliomis vertingomis medžiagomis (šaltalankių, juodųjų serbentų, svarainių vaisių tyrėmis); natūralūs termostabilūs džemai kepiniams; specifinės tekstūros dehidratuoti (liofilizuoti) vaisiai, uogos ir daržovės.

LAMMC direktorius Zenonas Dabkevičius prisiminė, kad Babtai nuo seno garsėja kokybiška Sodininkystės ir daržininkystės instituto produkcija - daržovių sėklomis, obuoliais, vaismedžiais, uogakrūmių sodinukais. „Puiku, kad dabar viskas sutelkta vienoje vietoje. Profesionaliai sutvarkyta vaismedžių prekybinė zona, kur pirkėjams akivaizdžiai pateikta išsami informacija apie kiekvieną veislę", - pastebėjo Z. Dabkevičius, linkėdamas sėkmingos prekybos.

Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento direktorius Rimantas Krasuckis pažymėjo, kad ŽŪM tikrai pritaria naujo instituto darinio veiklai ir išreikškė viltį, kad tai prisidės prie lietuviškos produkcijos išskirtinumo akcentavimo ir populiarinimo.

Babtų seniūnijos ūkininkas, Kauno rajono tarybos narys Vytautas Žmuidzinavičius SDI produkciją pagyrė trumpai drūtai: „Čia įsigijus sodinuką, vaismedžiai visada užaugo tos veilės, kurią pirkai“. Babtų seniūnas Jonas Praškevičius taip pat sveikino instituto – didžiausio seniūnijos darbdavio – iniciatyvą ir vylėsi, kad tai dar labiau sustiprins Babtų, kaip Lietuvos sodų sostinės, įvaizdį. O kad žengtas žingsnis tikrai nenueis veltui, liudijo pirkėjai, kurie, nesulaukdami, kol iškilmingai bus perkirpta atidarymo juostelė, veržėsi įsigyti sodinukų, daigų bei neįtikėtino dydžio (ir skonio!) obuolių.

Vynuogių sodinukai, pomidorų ir agurkų daigai – visa tai išauginta SDI

MŪ inf.


  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos