Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Maistas
NATO viršūnių susitikime reprezentuojami lietuviški maisto produktai

Vilnius. NATO viršūnių susitikimas suvienijo dešimtis Lietuvos maisto ir gėrimų pramonės įmonių, kurios dalyvius vaišina ne tik mūsų šalį reprezentuojančiais medumi, juoda duona ar beržų sula, bet ir ukrainietiškų barščių skonio traškučiais.

Antradienį  Valdovų rūmuose vykusiame renginyje, kuriame dalyvavo apie 500 kviestinių svečių, surengta lietuviško maisto ir gėrimų degustacija. Svečiai ragavo „Biržų duonos“ iškeptos juodos duonos, „Dzūkijos“ šakočio, „Džiugo“ sūrio, „Straiko“ sulos, Pakruojo dvaro spirito varyklos ir alaus daryklos trauktinės bei likerių, „Švyturys-Utenos alaus“ alaus, „ACALA group“ kombučios.

Anot „Žemaitijos pieno“ korporatyvinių reikalų vadovo Tomo Čepononio,  NATO susitikimo dalyviai Vilniuje ragaus ir „Džiugas Mild“ sūrio, kuris eksportuojamas į visas Europos Sąjungos (ES) šalis, taip pat Ukrainą.

Bioversija 23 09 01 m7

„Tikimės, kad šis renginys jam padės sulaukti dar didesnio žinomumo, o galbūt prisidės ir prie platesnės eksporto geografijos ir Lietuvos vardo atpažįstamumo pasaulyje“, – sako T. Čepononis.

Dovanų krepšeliuose – ukrainietiški skoniai

Per NATO viršūnių susitikimą svečiuojasi beveik 2 tūkst. tarptautinės žiniasklaidos atstovų, kuriems Lietuvos maisto ir gėrimų gamintojai dovanojo lietuviškų gaminių krepšelius.

Šia produkcija išreiškiamas ir palaikymas. Vienas tokių gaminių – specialiai šia proga išleisti ukrainietiškų barščių skonio „Chazz“ traškučiai, iš kurių pardavimų gaunamas pelnas skiriamas Ukrainai, organizacijai „Iki pergalės“.

„Kartu su darbuotojais iš Ukrainos sukūrę šiuos traškučius, iškart išsiuntėme juos į frontą, o dabar dovanojame organizacijoms, kurios renka paramą Ukrainai. Tai mūsų padėka už laisvę, kurią šiuo metu turime“, – teigia „Chazz“ bendraįkūrėjas Žilvinas Kulvinskis.

Žiniasklaidos atstovams skirtuose dovanų krepšeliuose yra ir šios įmonės gaminami šaltibarščių skonio traškučiai. Pasak Ž. Kulvinskio, šaltibarščiai – neabejotina mūsų nacionalinio identiteto dalis, ne be reikalo šio skonio traškučiai taip greitai tapo viena populiariausių lauktuvių Vilniaus oro uoste.

Tarptautinės žiniasklaidos atstovai vaišinami ir „Choco group“ įmonės gaminamomis ukrainietiška simbolika puoštomis šokolado plytelėmis, kurios vežamos ir Ukrainos kariams.

Žurnalistams skirtuose dovanų krepšeliuose taip pat yra „Sip Sap“ beržų sulos, „Gudobelės“ duonos traškučių „Bon Chance“, „Biržų duonos“ konditerinių gaminių, „Super garden“ šaltyje džiovintų ledų, „Lakštenos“ medaus, „Birštono mineralinių vandenų ir Ko“ ir „Melt Water“ mineralinio vandens, „Gaurės ūkio“ džiovintų vaisių bei uogų juostelių.

NATO viršūnių susitikimui Lietuvos maisto ir gėrimų gamintojus suvienijusios eksporto skatinimo agentūros „LitFOOD“ direktoriaus Šarūno Celiešiaus teigimu, šis renginys – ne tik galimybė parodyti pasauliui, kad turime puikiai mūsų šalį reprezentuojančių produktų, bet ir vienas būdų plėsti eksporto rinkų geografiją.

„Padėdami Lietuvos maisto pramonės įmonėms įsitvirtinti užsienio rinkose, sutelkiame gamintojus dalyvauti tarptautinėse parodose bei verslo misijose. Mūsų šalyje vykstantis NATO viršūnių susitikimas – išskirtinė galimybė pristatyti lietuviškus produktus, kuriamus technologijas sujungiant su gamta“, – komentuoja Š. Celiešius.

Pasak jo, šalies gamintojai svečių degustacijai ir žurnalistų dovanų krepšeliams skirtus produktus patiekė nemokamai, taip pat prisidėjo prie jų suruošimo ir pristatymo.

Parengta: pagal „LitFOOD“ pranešimą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ar tenkina išmokų avansai?
Visos apklausos