Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Maistas
Maisto kainos pasaulyje pasiekė aukščiausią per 2 metus lygį

Roma. Maisto kainos pasaulyje lapkritį gerokai pakilo ir pasiekė aukščiausią per pastaruosius dvejus metus lygį, pažymima Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) mėnesio ataskaitoje.

FAO skaičiuojamas maisto kainų indeksas paskutinį rudens mėnesį pakilo iki 177,2 punkto ir buvo 2,7 proc. didesnis negu spalį bei 9,5 proc. didesnis negu 2018 metų lapkritį.

Pasak organizacijos ekspertų, tokį indekso pokytį visų pirma lėmė tarptautinių mėsos ir augalinių aliejų kainų pakilimas.

Bioversija 22 02 02

Augalinių aliejų kainų indeksas lapkritį pašoko 10,4 proc. ir tai visų pirma lėmė palmių aliejaus kainų pakilimas, kurį paskatino didelė importo paklausa, aktyvesnis aliejaus naudojimas biodyzelino gamyboje ir lūkesčiai dėl galimų tiekimo sutrikimų kitais metais. Taip pat pabrango rapsų ir sojų aliejus.

Mėsos kainų indeksas pakilo 4,6 proc. ir jo mėnesio prieaugis buvo didžiausias per daugiau nei dešimtmetį. Labiausiai pakilo jautienos ir avienos kainos ir tai lėmė didelė importo paklausa, visų pirma Kinijoje. Taip pat pabrango kiauliena ir paukštiena.

Cukraus kainų indeksas lapkritį, palyginti su spalio mėnesiu, paaugo 1,8 proc. ir tai lėmė ženklai, kad cukraus vartojimas pasaulyje kitais metais viršys gamybą.

Tuo tarpu grūdų kainų indeksas lapkritį smuko 1,2 proc., tai lėmė didelė konkurencija tarp pirmaujančių pasaulio kviečių eksportuotojų. Taip pat smuko ryžių kainos.

O pieno produktų kainų indeksas lapkritį, palyginti su spalio mėnesiu, šiek tiek pakilo, nes dėl sezoninių veiksnių sumažėjo šių produktų gamyba Europoje, o jų paklausa pasaulyje tebebuvo didelė.

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos