Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Maistas
Lenkija – aviečių auginimo lyderė

Varšuva. Lenkija yra antra pagal dydį aviečių gamintoja Europoje ir penkta pasaulyje po Rusijos, Meksikos, Serbijos ir JAV, rodo Lenkijos Nacionalinio žemės ūkio paramos centro pateiktis duomenys.

Lenkija kasmet užaugina daugiau kaip 100 tūkst. tonų aviečių. Didelė dalis vaisių eksportuojama. Avietės, po braškių ir serbentų, yra trečioji labiausiai auginama uogų rūšis Lenkijoje pagal plotus ir metinius derlius, rašo „The first news“.

Lenkijos dalis pasaulio aviečių gamyboje siekia apie 13 proc., o ES ji viršija 50 proc. Pastaraisiais metais bendras aviečių plantacijų dydis Lenkijoje siekia apie 27–29 tūkst. hektarų pasėlių, o produkcija, priklausomai nuo oro sąlygų, sudaro nuo 105 tūkst. iki 129 tūkst. tonų.

Bioversija 22 02 02

Avietės daugiausia auginamos Liublino provincijoje, pietvakarių Lenkijoje, kur yra apie 70 proc. visų plantacijų. Didelis aviečių populiarumas siejamas su jų nauda sveikatai, skoniu ir perdirbimo pramonės paklausa.

Pernai Lenkija eksportavo 49 tūkst. tonų aviečių, daugiausia užšaldytų. Šaldytos avietės daugiausia buvo eksportuojamos į Vokietiją, Belgiją, Jungtinę Karalystę ir Prancūziją.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos