Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Maistas
Lenkai mato geras ekologiškų produktų gamybos perspektyvas

Varšuva. Lenkija neketina praleisti šanso iš ekologiškų produktų, vis dar auginančių paklausą, uždirbti daugiau pelno.

Kompanijos IMAS International atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad pastarąjį metą Lenkijoje įmonių, gaminančių ekologiškus produktus, skaičius padidėjo beveik 13 proc. Be to, Centrinėje ir Rytų Europoje šiuo metu yra daug – net 108,6 tūkst. ha žemės, esančios pereinamajame į ekologinį žemės ūkį statuse.

Beje, tarp minėto regiono šalių didžiausių ambicijų plėtoti ekologinį žemės ūkį pareiškė ir Rumunija, turinti tikslą 109,3 tūkst. ha paversti ekologiniais, ir Vengrija, siekianti taip ūkininkauti 95,2 tūkst. ha.

Bioversija 22 08 31

Ekonomistų prognozės dėl ekologiškų produktų rinkos labai optimistinės, nepaisant gana didelio kainų skirtumo tarp įprastų ir ekologiškų produktų ir palyginti riboto pastarųjų prieinamumo už stambių aglomeracijų (miestų) ribų.

Skirtingai negu Vakarų ir Šiaurės Europa, Rytų ir Centrinės Europos šalys, tokios kaip Lenkija, Vengrija, Rumunija, daugiausia yra ekologiškų produktų eksportuotojos. Tuo tarpu šių produktų vartojimas minėtose rinkose auga lėčiau.

Tad Europa tarsi padalinta į dvi dalis. Viena vertus, yra grupė šalių su gerai išvystytomis ekologiškų produktų rinkomis, kuriose vartotojai jiems skiria nemenką išlaidų dalį, auga tokių produktų paklausa, kurios vietiniai gamintojai nepajėgia patenkinti.

Kita vertus, yra grupė šalių, kurios dar tik vysto savo ekologiškos produkcijos gamybos ir realizavimo potencialą. Šios šalys turi didžiulę perspektyvą: tiek ekologiškų produktų gamybos apimčių, tiek ir pardavimų prasme.

Lenkija priklauso būtent tokių šalių grupei. Ji įeina į pirmąjį dešimtuką ES šalių, turinčių didžiausią plotą ekologiškai švarių žemių ir geriausias ekologinio žemės ūkio vystymo perspektyvas. Apie taip rašo portalas sadyogorody.pl.

Per pastaruosius septynerius metus Lenkijoje ekologiškos produkcijos rinkos vertė išaugo net 3 kartus. Tą lėmė geresnis tokių produktų žinomumas ir prieinamumas vartotojų tarpe, pajamų augimas, ekologijos mada.

Ekonominės ir socialinės tendencijos rodo ekologiškos produkcijos rinkos vertės augimą iki 20 proc. kasmet. Pirkėjai rinkdamiesi pirmenybę vis dažniau teikia kokybei ir atkreipia dėmesį į produktų sudėtį, stebi, ar juose yra ir kiek konservantų bei kitų dirbtinių priedų. Tad ekologiškiems produktais, lenkų portalo apie sodininkystę ir daržininkystę nuomone, dega žalia šviesa.

MŪ inf.   

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija