Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Maistas
Labiausiai klastojami prieskoniai – raudonėliai, pipirai, kmynai
Raudonėliai

Madridas. Raudonėlis yra labiausiai klastojamas prieskonis Europos Sąjungoje: tyrimas parodė, kad 48 proc. mėginių buvo suklastoti, dažniausiai primaišant alyvuogių lapų.

Šie laboratoriniai tyrimai buvo atlikti pagal ES kontrolės planą, kuriuo siekiama nustatyti nesąžiningos veiklos paplitimą žolelių ir prieskonių rinkoje.

Jungtiniam tyrimų centrui (JRC) buvo pateikti žolelių ir prieskonių, kuriais dažnai manipuliuojama, pavyzdžiai iš 21 ES valstybės narės.

Bioversija 22 02 02

Laboratorijų tyrimai parodė, kad raudonėlis yra labiausiai klastojama rūšis: 48 proc. mėginių turėjo tokių požymių. Po to seka pipirai (17 proc.), kmynai (14 proc.), ciberžolės (11 proc.) ir šafranas (11 proc.).

Šaltiniai ES Komisijoje pabrėžė, kad daugumoje įtartinų mėginių buvo nedeklaruotos augalinės medžiagos, o 2 proc. – neleistinų dažiklių.

Taigi, turima informacija atskleidžia, kad Europos rinkoje yra suklastotų žolelių ir prieskonių. ES, beje, - viena didžiausių pasaulyje žolelių ir prieskonių importuotoja, iš Rytų Azijos kasmet įsivežanti apie 300 tūkst. tonų minėtos produkcijos.

Daugelis prieskonių gaminami šalyse, kuriose prieš išsiunčiant į paskirties vietas, atliekamas džiovinimas ar valymas. O gavėjai produkciją, prieš ją pakuojant ir tiekiant rinkai, pakartotinai dezinfekuoja. Tyrėjai perspėja, kad apgaulinga manipuliacija galima kiekviename etape, o sukčiavimo tikimybė šioje grandinėje didėja, kai produkcija kuo dažniau perduodama iš vieno operatoriaus kitam.

Šaltinis: efeagro.com
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos