Madridas. Raudonėlis yra labiausiai klastojamas prieskonis Europos Sąjungoje: tyrimas parodė, kad 48 proc. mėginių buvo suklastoti, dažniausiai primaišant alyvuogių lapų.
Šie laboratoriniai tyrimai buvo atlikti pagal ES kontrolės planą, kuriuo siekiama nustatyti nesąžiningos veiklos paplitimą žolelių ir prieskonių rinkoje.
Jungtiniam tyrimų centrui (JRC) buvo pateikti žolelių ir prieskonių, kuriais dažnai manipuliuojama, pavyzdžiai iš 21 ES valstybės narės.
Laboratorijų tyrimai parodė, kad raudonėlis yra labiausiai klastojama rūšis: 48 proc. mėginių turėjo tokių požymių. Po to seka pipirai (17 proc.), kmynai (14 proc.), ciberžolės (11 proc.) ir šafranas (11 proc.).
Šaltiniai ES Komisijoje pabrėžė, kad daugumoje įtartinų mėginių buvo nedeklaruotos augalinės medžiagos, o 2 proc. – neleistinų dažiklių.
Taigi, turima informacija atskleidžia, kad Europos rinkoje yra suklastotų žolelių ir prieskonių. ES, beje, - viena didžiausių pasaulyje žolelių ir prieskonių importuotoja, iš Rytų Azijos kasmet įsivežanti apie 300 tūkst. tonų minėtos produkcijos.
Daugelis prieskonių gaminami šalyse, kuriose prieš išsiunčiant į paskirties vietas, atliekamas džiovinimas ar valymas. O gavėjai produkciją, prieš ją pakuojant ir tiekiant rinkai, pakartotinai dezinfekuoja. Tyrėjai perspėja, kad apgaulinga manipuliacija galima kiekviename etape, o sukčiavimo tikimybė šioje grandinėje didėja, kai produkcija kuo dažniau perduodama iš vieno operatoriaus kitam.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Lietuviška jautiena įvertinta tarptautiniame konkurse
2024-10-04 -
Virtualus alytiškių žemėlapis padės ūkininkams prekiauti
2024-10-03 -
Lietuviškus gomurius glostė šefo iš Prancūzijos ruošta jautiena
2024-09-30
Skaitomiausios naujienos
-
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17 -
Keičiamos augalų apsaugos produktų naudojimo taisyklės
2024-09-20
(0)