Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Kokybės sertifikavimas: du ženklai ir naujas žaidėjas

Vilnius. Pagal Nacionalinę maisto kokybės sistemą pagaminti produktai (NKP) nuo šiol ženklinami dviem skirtingais ženklais. Juos sertifikuoti gali ne vien „Ekoagros“, bet ir dar viena įmonė.

Produktų, pagamintų pagal NKP, skirtingą ženklinimą nulems ne žaliavų kilmės ar pagaminimo šalis, tačiau reikalavimai gamybos procesui ir galutinio produkto kokybei.

Naujuoju ženklu „Nacionalinė kokybė. Lietuva“ ženklinami produktai, atitinkantys pagrindinius NKP keliamus reikalavimus, o raudonu ženklu „Kokybė“ – produktai, atitinkantys pagrindinius ir papildomus reikalavimus.

Bioversija 2024 07 09 m7

NKP ženklu turi būti ženklinami rinkai tiekiami, tiesiogiai žmonėms vartoti skirti produktai.

Tiesiogiai galutiniam vartotojui parduodantieji savo ūkyje ar įmonėje išaugintus ir (arba) pagamintus NKP, pardavimo metu galutiniam vartotojui gerai matomoje vietoje turi laikyti sertifikavimo įstaigos išduotą sertifikatą, kuriuo patvirtinama parduodamų NKP atitiktis keliamiems reikalavimams.

Iki šiol sertifikuoti NKP teisę turėjo vienintelė sertifikavimo įstaiga VšĮ „Ekoagros.  Birželio 17 d. žemės ūkio ministro įsakymu tokia teisė suteikta ir UAB „Ekoliuks". Šia veikla ateityje galėtų užsiimti ir kitos, taisyklių reikalavimus atitinkančios sertifikavimo įstaigos.

2021 m. galiojo 367 NKP sertifikatai. Pagal šią sistemą produktus gamino 365 ūkio subjektai.

Šaltinis: ŽŪM, MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos