Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Ketino išleisti tūkstančius eurų jau sukurtoms priemonėms?

Vilnius. Maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo vidinį tyrimą dėl jai pavaldaus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) vadovo Gedimino Pridotko veiksmų.

Tyrimas pradėtas tiriamosios žurnalistikos centrui „Siena“ praėjusią savaitę paskelbus, jog institutas 0,9 mln. eurų ketina išleisti inovatyviems sprendimams, skirtiems maisto kokybei nustatyti, tačiau tokias priemones institutas galimai jau turi, o konkurse dalyvavę keturi tiekėjai – tarpusavyje susiję. Be to, instituto vadovas pats dirbo su visais konkurse dalyvaujančiais verslininkais.

Tarnybos vadovas Darius Remeika penktadienį paskelbė inicijavęs vidinį tyrimą, instituto vadovo paprašęs pateikti paaiškinimus raštu, be to, Vidaus tyrimų skyriaus specialistams jis nurodė įvertinti visus su projektu susijusius dokumentus.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Įvertinus visą surinktą informaciją bus sprendžiama dėl tarnybinio patikrinimo ar kitokių administracinių veiksmų“, – feisbuke rašė D. Remeika, reaguodamas į žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko įrašą, kuriuo jis paragino tarnybos vadovą pateikti paaiškinimus.

Pasak „Sienos“, instituto vykdomas ikiprekybinis pirkimas skirtas sukurti įrangą, kuri leis patikrinti maisto produktų kokybę. Sistema bus kuriama trimis etapais, pirmas – koncepcijos sukūrimas už 106 tūkst. eurų, jame gali dalyvauti iki keturių atrinktų dalyvių. 

Pirmajame etape dalyvavo įmonės „ART21“, „IT Sistemos“, „Ars Lab“ ir „Benco Baltic Engineering Company“ – visos jos tarpusavyje susijusios arba per savininkus, arba per jų bendrą verslą.

„Siena“ pastebi, jog tokia technologija jau galėjo būti sukurta, nes tokį pat projektą vystė kita įmonė, susijusi su konkurso dalyviais, o G. Pridotkas buvo įvardijamas kaip to projekto patarėjas. 

Kaip rašo „Siena“, G. Pridotkas teigė nematantis poreikio nusišalinti nuo sprendimų, susijusių su konkursu, tačiau po „Sienos“ skambučio internete buvo pašalinta informacija, kad jis bendradarbiavo su konkurse dalyvaujančiais verslininkais.

Tuo metu instituto skirstomus pinigus užsitikrinę verslininkai teigė, jog įmonių tarpusavio ryšiai konkurencijos neiškraipo.  

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos