Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Maistas
Kavos pupelių kainos - aukščiausios per pastarąjį dešimtmetį
Pixabay.com nuotr.

Niujorkas. Arabikos rūšies kavos pupelių kaina Niujorko prekių biržoje antradienį pakilo aukščiausiai nuo 2011 metų spalio, rinkos dalyviams reiškiant susirūpinimą dėl tiekimo apimčių, kurį skatina nepalankūs orai pagrindiniuose kavos auginimo regionuose, dideli uostų apkrovimai bei išaugusios transportavimo sąnaudos, rašo „Trading Economics“.

Šalnos ir sausi orai sunaikino dalį derliaus Brazilijoje – didžiausioje pasaulyje arabikos tiekėjoje, smogdamos ateinančių metų derliaus perspektyvoms, o Kolumbijos kavos augintojus nuliūdino gausūs krituliai. Tuo tarpu TEU konteinerių deficitas mažina kavos eksporto iš Vietnamo galimybes.

Šių blogų žinių sąrašą papildė dar viena iš pagrindinių kavos tiekėjų – pilietinis karas Etiopijoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

JAV Žemės ūkio departamentas (USDA) savo naujausioje ataskaitoje prognozavo, kad 2021–2022 žemės ūkio metais, palyginti su ankstesniais, pasaulinė kavos gamyba sumažės, bet vartojimas toliau augs.

Tikėtina, kad kavos kainos tarptautinėje rinkoje išliks aukštumose ir dėl ūgtelėjusių transportavimo išlaidų, pabrangusių trąšų bei nesilpstančio darbo jėgos stygiaus, pažymi „Trading Economics“. 

Šaltinis: MŪ, BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos