Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Maistas
Kavos pupelių kainos - aukščiausios per pastarąjį dešimtmetį
Pixabay.com nuotr.

Niujorkas. Arabikos rūšies kavos pupelių kaina Niujorko prekių biržoje antradienį pakilo aukščiausiai nuo 2011 metų spalio, rinkos dalyviams reiškiant susirūpinimą dėl tiekimo apimčių, kurį skatina nepalankūs orai pagrindiniuose kavos auginimo regionuose, dideli uostų apkrovimai bei išaugusios transportavimo sąnaudos, rašo „Trading Economics“.

Šalnos ir sausi orai sunaikino dalį derliaus Brazilijoje – didžiausioje pasaulyje arabikos tiekėjoje, smogdamos ateinančių metų derliaus perspektyvoms, o Kolumbijos kavos augintojus nuliūdino gausūs krituliai. Tuo tarpu TEU konteinerių deficitas mažina kavos eksporto iš Vietnamo galimybes.

Šių blogų žinių sąrašą papildė dar viena iš pagrindinių kavos tiekėjų – pilietinis karas Etiopijoje.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

JAV Žemės ūkio departamentas (USDA) savo naujausioje ataskaitoje prognozavo, kad 2021–2022 žemės ūkio metais, palyginti su ankstesniais, pasaulinė kavos gamyba sumažės, bet vartojimas toliau augs.

Tikėtina, kad kavos kainos tarptautinėje rinkoje išliks aukštumose ir dėl ūgtelėjusių transportavimo išlaidų, pabrangusių trąšų bei nesilpstančio darbo jėgos stygiaus, pažymi „Trading Economics“. 

Šaltinis: MŪ, BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos