Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Kaune atgimė itin plataus asortimento ūkininkų turgelis

Kaunas. Kauno „Akropolyje“, prie Griunvaldo įėjimo, atgimė ūkininkų turgelis. Organizatoriai teigia, kad šis turgelis – kone vienintelė vieta Kauno centre, kur vienoje vietoje galima rasti tokį platų natūralios ūkininkų produkcijos asortimentą.

Pirmą kartą ūkininkų turgelis Griunvaldo g. duris atvėrė dar 2009 metais, tačiau dėl vėliau įvykusių gatvės pertvarkų jo veikla sustabdyta. Dabar turgelis vėl veikia.

„Turgelis į Griunvaldo gatvę grįžo atsinaujinęs – mums suteikta erdvė leidžia pasiūlyti labai platų produktų asortimentą. Čia galima rasti šviežių vaisių, uogų ir daržovių, taip pat didžiulį mėsos, pieno produktų ir duonos gaminių pasirinkimą“, – teigia ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius, turgelio organizatorius ir Kauno r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Maciulevičius.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak jo, turgelyje galima įsigyti ir medaus, žolelių arbatų, rūkytos žuvies. Dalis pardavėjų turi tautinio paveldo sertifikatus, kurie reiškia, kad produktų paruošimo receptūra siekia net 100 metų ir atitinka senąsias tradicijas.

M. Maciulevičius priduria, kad turgelio asortimentas – sezoniškas, todėl kiekvieną savaitę keisis priklausomai nuo to, kokių šviežių produktų galima rasti Lietuvos soduose ir daržuose.

„Tai garantuoja, kad produkcija keliauja tiesiai iš lietuviško ūkio. Pavyzdžiui, daugelis šviežių daržovių ar uogų skinamos dar tą patį rytą. Jos nebūna pakuojamos, sandėliuojamos ar šaldomos – pirkėjas gali būti tikras, kad nusiperka aukščiausios kokybės produktą be jokių tarpininkų, tiesiai iš ūkininko rankų“, – priduria M. Maciulevičius.

Jo teigimu, anksčiau Griunvaldo g. veikęs ūkininkų turgelis pagal klientų amžių buvo jaunatviškiausias Kaune.

„Sugrįždami į Griunvaldo g., turime tikslą – skirti dar daugiau dėmesio jaunimui, auginant naują lietuviškos produkcijos vartotojų kartą. Siekiame propaguoti sveikos mitybos ir gyvensenos įpročius, kurie populiarėja visame pasaulyje, ne išimtis – ir Lietuva“, – teigia turgelio organizatorius.

Ūkininkų turgelis veiks kiekvieną penktadienį nuo 10 iki 18 val

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos