Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Maistas
Išaiškintas šešėlinis mėsos verslas

Vilnius. Teisėsauga skelbia išaiškinusi šešėlinį mėsos produktų verslą, kaip įtariama, galėjusį nuslėpti 1 mln. eurų vertės apyvartos ir nesumokėjusį 150 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Kaip ketvirtadienį pranešė Policijos departamentas, tiriama 11 nesąžiningų verslo subjektų.

„Įsisenėjęs ir gerai užmaskuotas „verslas“ per paskutinius dvejus metus realizavo ne mažiau kaip 400 tonų neapskaitytos mėsos skerdenos“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

„Vien tik pirminiais duomenimis ūkio subjektas nuslėpė esamos apyvartos apie 1 mln. eurų ir taip fiktyviai ją sumažindamas į deklaracijas-ataskaitas įrašydavo suklastotus duomenis apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą ir pateikdavo jas Valstybinei mokesčių inspekcijai, tokiu būdu išvengdamas privalomų sumokėti mokesčių“, – teigia policija.

Bioversija 2024 04 15 m7

Tyrime pranešimai apie įtarimą įteikti šešiems asmenims, keturi iš jų buvo suimti. Dar 10 asmenų apklausti specialaus liudytojo statusu, atsakingiems asmenims apribota nuosavybės teisė į turtą.

Įtariama, kad nusikalstamos organizuotos grupės nariai buvo susiję neskaidriais verslo ryšiais su dešimtimis prekeivių. Šių asmenų komercinė veikla, jų nesumokėti mokesčiai valstybės biudžetui, pasak policijos, taip pat bus vertinama.

Policijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai kratas atliko Kauno, Marijampolės, Vilniaus apskričių įmonių buveinėse, individualią veiklą vykdančių asmenų prekyvietėse, sandėliuose, atsakingų asmenų gyvenamosiose vietose ir kitose patalpose. Kratų metu rasta dokumentacija, užrašai, „juodoji“ buhalterija, galimai iš nusikalstamos veikos gauti pinigai.

Operacijos dieną sulaikytas 2,5 tonų atvėsintos paukštienos krovinys be jo įsigijimo dokumentų, kuris, pažeidžiant veterinarijos reikalavimus, buvo gabenamas iš Lenkijos nepritaikytu tam transportu.

Teisėsaugos duomenimis, nusikalstamos organizuotos grupės lyderis apgaulingai ir sukčiaudamas tvarkė juridinio asmens teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą, neapskaitė apie 80 procentų visų privalomų apskaityti sandorių, pirkimų-pardavimų faktų, klastojo sąskaitas-faktūras.

Atskirais atvejais produkciją įgydavo ir ją realizuodavo be jokių apskaitos dokumentų. Pasak policijos, dažnu atveju organizuotos grupės nariai taip organizavo nusikalstamą verslą, jog visiškai atvirai iš Lenkijos gamintojų atvežtos skerdenos nepajamavo ir nerodė pardavimų.

Įmonė dengdavosi nepelninga veikla bei daugelį pirkimų vykdydavo kitų įsteigtų įmonių vardais. Pareigūnų surinktais duomenimis, minėta atvėsinta skerdena buvo realizuojama įmonės prekyvietėje ir pristatoma į Kauno mieste esančias prekyvietes, įvairias turgavietes ir kitas produkcijos realizacijos vietas.

Policijos operacijos metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai visose tikrintose  prekybos vietose nustatė pažeidimų: savikontrolės, maisto produktų ženklinimo, atsekamumo, tinkamumo terminų ir produktų laikymo kontrolei keliamų reikalavimų neatitikimų.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos