Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Maistas
Į teismą – už nelegalią prekybą mėsa ir slepiamus mokesčius
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Keturių mėsa ir jos gaminiais prekiaujančių įmonių faktinis savininkas ir vadovas sės į teisiamųjų suolą dėl galimai nuslėptų 0,5 mln. Eur pridėtinės vertės (PVM) ir pelno mokesčių. Teisėsauga juo susidomėjo įtarus nelegalią prekybą mėsa.

Kaip teigiama Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pranešime, buvo įtarta, kad Vilniuje prekiavęs vyras mėsą įsigydavo iš Lenkijos bei Lietuvos įmonių ir viską perparduodavo turgavietėse be kasos kvitų ir kitų apskaitos dokumentų, pardavimai nebūdavo įtraukiami į kaltinamojo valdomų įmonių apskaitą. Už gautus grynuosius pinigus vyras vėl įsigydavo mėsos ir toliau ją pardavinėdavo.

Pareigūnų duomenimis, siekdamas išvengti susikaupusių skolų sumokėjimo bei vengdamas mokėti mokesčius valstybei, vyras galimai keisdavo įmones – prasiskolinusią įmonę parduodavo asocialiems asmenims ir šeimos narių vardais pirkdavo kitą. Taip kas 1–2 metus galėjo būti įsigytos ir parduotos 4 įmonės.

Bioversija 23 09 01 m7

Skaičiuojama, kad per beveik 4 metus kaltinamasis galėjo valstybei nesumokėti apie 343 tūkst. eurų PVM ir beveik 110 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Vyras sulaukė kaltinimų dėl dokumentų klastojimo, mokesčių vengimo, teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, bei apgaulingo apskaitos tvarkymo. 

Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Apgaulingas apskaitos tvarkymas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų. Už dokumentų klastojimą teismas gali skirti griežčiausią bausmę – iki trejų metų nelaisvės.

Parengta: pagal FNTT inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos