Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Maistas
Į maisto „Oskarus“ pretenduos ir lietuviški produktai

Niujorkas. Didžiausia Šiaurės Amerikos maisto gaminių parduotuvė - taip amerikiečiai vadina kasmet Niujorke vykstančią maisto produktų ir gėrimų parodą „Summer Fancy Food Show“. Šiemet joje vėl nepritrūks lietuviškų skanėstų.  Be to paaiškės, kurie produktai verti geriausiųjų vardo.

Parodos „Summer Fancy Food Show 2018“ metu nacionaliniame jungtiniame Lietuvos įmonių stende savo produkciją pristatys: UAB „Varėnos pienelis“ (pristatoma produkcija – natūralūs glaistyti sūreliai), UAB „Granex“ (pristatoma produkcija – saulėgrąžų sėklos, riešutai, moliūgų sėklos, džiovinti vaisiai, chalva ir sausi pusryčiai), AB „Auga group“ (pristatoma produkcija – ekologiški gaminiai ir žaliava), UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko (pristatoma produkcija – natūralus mineralinis vanduo „Vytautas“, „Birutė“, ekologiniai gėrimai), UAB „Daumantai“ (pristatoma produkcija – majonezas ir pomidorų padažai), UAB „Ekofrisa“ (pristatoma produkcija – ekologiškos kruopos).

Jungtiniame Lietuvos stende taip pat dalyvaus Lietuvos aludarių gildija ir Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija.

Bioversija 23 04 27

Kasmet vykstanti paroda – vienas didžiausių renginių Šiaurės Amerikoje, į kurį susirenka gausus būrys mažmeninės ir didmeninės prekybos, maisto pramonės, maitinimo, gamybos, aptarnavimo paslaugų atstovų. Paroda Niujorke organizuojama vasarą ir žiemą. Birželio pabaigoje–liepos pradžioje vyksiančioje parodoje pristatoma daugiau kaip 180 000 maisto produktų. Tai – saldumynai, sūriai, kava, užkandžiai, prieskoniai, gėrimai ir daugybė kitų.

Lietuva jau kelerius metus iš eilės pristato čia savo produktus: sūrius, glaistytus sūrelius, padažus, ekologišką produkciją. Lietuviškos maisto tradicijos, vartojimo kultūra, bendradarbiavimo ypatumai yra priimtini JAV rinkai. Be to,  JAV vartotojai pageidauja įvairių produktų iš įvairių šalių, o Lietuva tikrai gali ir turi ką pasiūlyti.

Praėjusiais metais tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Summer Fancy Food Show 2017“ savo produkciją pristatė daugiau nei 2 500 dalyvių iš 55 pasaulio šalių, o pati paroda sulaukė daugiau nei 23 000 prekybos atstovų iš 100 pasaulio šalių.

Parodos metu paaiškėjo ir „Sofi Awards“ nugalėtojai, šie apdovanojimai prilyginami maisto pramonės Oskarams.  Jau daugiau nei 45 metus šie apdovanojimai yra vieni svarbiausių, kai kalbama apie kulinarinį meistriškumą ir tobulėjimą, ypatingai daug dėmesio skiriama maisto inovacijoms. Šiemet bus apdovanoti 159 nugalėtojai 39 kategorijose.

JAV yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų. Žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į JAV kasmet auga – nuo 2012 metų eksporto vertė išaugo net 4 kartus. 2017 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į JAV sudarė 41,3 mln. Eur. „Summer Fancy Food Show 2018“ vyks  birželio 30 - liepos 2 dienomis Niujorke.

ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos