Į Kiniją - pirmoji lietuviškos jautienos siunta
2020-01-13

Vilnius. Į Kiniją keliauja pirmoji lietuviškos jautienos siunta, kuri šią mums tolimą šalį turėtų pasiekti sausio pabaigoje – prieš kinų Naujuosius metus.

Mėsos perdirbimo įmonė „Krekenavos agrofirma“ yra vienintelė Lietuvoje, pernai rugsėjį gavusi leidimą eksportuoti jautieną į Kiniją. 24 tonas šaldytos jautienos įmonė išsiuntė gruodžio pradžioje. Pasak įmonės vadovo Lino Grikšo, siunta turėtų pasiekti Kiniją sausio pabaigoje – prieš kinų Naujuosius metus. 

„Esame vieninteliai ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje labai nedaug yra įmonių, kurios turi leidimus eksportuoti į Kiniją. Buvo labai sudėtingas auditas, labai aukšti reikalavimai ir vieninteliai gavome tuos leidimus eksportuoti į Kiniją. (...) Čia ne tik mes išlošėme. Išloš ir ūkininkai, rinkos atsivėrimas reiškia ir geresnę galimybę gauti geresnę kainodarą“, – BNS sakė L. Grikšas. 

Pasak jo, kol kas sutartis pasirašyta dėl vienos siuntos, tačiau tikimasi išsiųsti jų daugiau, o Kinijos bendrovė bus nuolatinė įmonės klientė.

„Potencialas yra didelis, nes kainos ten pakankamai palankios, tai neapsiribosime vienu konteineriu“, – teigė L. Grikšas.

Anot jo, įvairių mėsos rūšių vartojimas Kinijoje kasmet sparčiai auga. Be to, dėl kiaulių maro dalis vartotojų vietoj kiaulienos renkasi jautieną. 

Kinijos ekspertai Lietuvoje dirbo pernai birželį – audito metu jie aplankė tris Lietuvos įmones, pretendavusias eksportuoti šaldytą jautieną. „Biovelai-Utenos mėsai“ ir „Agarui“ nurodyta atskirti kiaulių ir galvijų skerdimo linijas bei dar kartą kreiptis dėl eksporto galimybių.

Maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, 2019 metais iš Lietuvos į Kiniją išvežta daugiau nei 3 tūkst. tonų produktų, daugiausia – pieno miltų ir išrūgų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(5)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • mm

  Kainos netgi mažesnės nei prieš 4-5 metus. O minimalus atlyginimas ir visos kainos vos nepadvigubėjo. Žlugdo kaip tik gali, pereisim prie grudiniu, ten rinka siek tiek maziau priklausoma nuo oligarchu. galėsit uzsidaryt visas savo skerdyklas.

 • Pf

  Supirkimo kainos tokios pat nuo euro įvedimo na svyruoja 20cnt daugiausia. Tik visa kita pabrango daug kartų.

 • Arūnas

  Kainos antros nuo galo Europos sąjungoje, perdirbėjams monopolistams reikia bent jau sąžinės kažkiek turėti.

 • ukis

  kokybiška mėsa į kinija o lietuviams karvės atliekos o ūkininkams kainos dar sumažins nes reikės padengti transportavimo kaštus

 • ss

  Islos ukininkai? Kanopas vos pavelkam po jusu kainu, kokia cia loterija? Mokekit po 3 eur uz gyva svori - priauginsim labai kokybiskos jautienos, o ne 4 laktaciju antibiotiku privarytu karviu.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai