Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Maistas
FAO: maisto kainos – mažiausios nuo 2016 metų

Roma. Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiuojamas maisto kainų indeksas lapkritį sudarė 160,8 punkto ir buvo beveik 15 punktų, arba 8,5 proc., mažesnis negu tuo pat mėnesiu pernai bei mažiausias nuo 2016 metų gegužės mėnesio.

Indekso smukimą visų pirma lėmė sumažėjusios augalinių aliejų, pieno produktų ir grūdų kainos. Taip pat šiek tiek sumažėjo mėsos kainos, o cukraus kainos pakilo, pažymima FAO paskelbtoje ataskaitoje.

Grūdų kainų indeksas paskutinį rudens mėnesį sudarė 164 punktus ir buvo 1,7 punkto, arba 1,1 proc., mažesnis negu spalį bei 11 punktų, arba 7,1 proc., mažesnis negu 2017 metų lapkritį.

Bioversija 22 08 31

Kviečių ir kukurūzų kainų smukimą paskatino didėjanti eksporto konkurencija, o ryžių kainos sumažėjo visų pirma dėl naujo derliaus, kuris jau tiekiamas į rinkas.

Augalinių aliejų kainų indeksas lapkritį sudarė 125,3 punkto ir buvo 7,6 punkto, arba 5,7 proc., mažesnis negu spalį. Šis indeksas smuko dešimtą mėnesį iš eilės ir nusileido į žemiausią per pastaruosius 12 metų lygį.

Dėl didelių atsargų pirmaujančių eksportuojančių šalių sandėliuose gerokai sumažėjo palmių aliejaus kainos. O sojų ir saulėgrąžų aliejus atpigo dėl didelės pasiūlos JAV, Europos Sąjungoje (ES) ir dar keliose naujose rinkose.

Pieno produktų kainų indeksas lapkritį smuko šeštą mėnesį iš eilės ir nusileido iki 175,8 punkto. Palyginti su 2017 metų lapkričiu, jis krito 13,9 proc., o palyginti su šių metų gegužę pasiektu aukščiausiu lygiu – 18,3 procento.

Paskutinį rudens mėnesį atpigo sviestas, sūris ir nenugriebto pieno milteliai ir tai lėmė didelės atsargos sandėliuose, taip pat eksporto pasiūlos augimas.

Mėsos kainų indeksas lapkritį sudarė 160 punktų ir buvo kiek mažesnis negu spalį bei 7,4 proc. mažesnis negu 2017 metų lapkritį.

Labiausiai smuko avienos kainos, o jautiena šiek tiek pabrango. Kiaulienos kainos smuko trečią mėnesį iš eilės ir tai visų pirma lėmė didelė eksporto pasiūla. Dėl silpnos paklausos toliau mažėjo paukštienos kainos.

Tuo tarpu cukraus kainų indeksas lapkritį sudarė 183,1 punkto ir buvo 7,7 punkto, arba 4,4 proc., didesnis negu spalį. Šis indeksas pakilo trečią mėnesį iš eilės ir tai visų pirma lėmė gamybos Brazilijoje būklė.

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija