Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Europos ekologijos kongresas: vartotojai pirmumą teikia vietinei ekologiškai produkcijai
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Bordo (Prancūzija). Europos ekologijos kongrese apžvelgta dabartinė ekologinė rinka pagal Prancūzijos ir Švedijos studijas. Pasirodo, vartotojai pirmenybę teikia vietiniams ekologiškams produktams, o jų neradę renkasi vietinę produkciją.

Didžiausią pardavimų rinką sudaro didieji prekybos centrai (iki 80 proc. rinkos), tik nedidelė dalis nuperkama iš ūkių.

Per kongresą taip pat aptarti būtini politiniai veiksmai, kad būtų pasiektas dirbamos žemės 25 proc. ekologiškumo tikslas stimuliuojant rinką ir taikant ilgalaikio tvarumo priemones, pristatyti naujausi tyrimai apie 25 proc. ekologinio žemės ūkio naudojimo ES ir žaliojo kurso naudą aplinkai.

Bioversija 2024 07 09 m7

Daug dėmesio kongrese skirta viešiesiems pirkimams ir trumpesnių tiekimo grandinių kūrimui. Padarytos išvados, kad būtina remti trumpąsias grandines, vietinį sektorių, plėtoti partnerystę per ilgalaikius kontraktinius įsipareigojimus.

Reikšmingi ir pakavimo pokyčiai, naudojant kuo mažiau pakuočių, plastiko. Svarbus prioritetas – kuo natūralesnis ir mažiau perdirbtas maistas.

Kongresą organizavo „Nouvelle-Aquitain“ (INTERBIO) ir „IFOAM Organics Europe“. Jo tema šiais metais – „Ekologiškesnė ateitis: pakeliui į ES žaliąjį kursą“.

***

Rusijai užpuolus Ukrainą, pastarosios ekologinis sektorius taip pat labai nukentėjo. Prasidėjus aktyviems karo veiksmams, apgadinta arba užimta beveik trečdalis ekologinei gamybai skirtų žemių.

Parengta: pagal „Ekoagros“ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos