Europa pripažino saugomais produktais žemaitišką kastinį ir latvišką duoną
2014-01-13

Vilnius. Europos Komisija į saugomų produktų sąrašą įtraukė žemaitišką kastinį, kuris tapo penktuoju lietuvišku saugomu produktu Europos Sąjungoje. Kastinys įrašytas į Saugomos kilmės vietos nuorodos registrą.

Žemaitiškas kastinys yra tradicinis pašildytos išsuktos ir po to atšaldytos grietinės produktas, jam gaminti dar naudojamas sviestas, rūgpienis, prieskoniai, česnakai ar svogūnai, jo skonis švelniai rūgštokas. Kastinys valgomas dažniausiai pasninko ir talkų dienomis su karštomis bulvėmis ar duona.

Į registrą jau yra įtrauktas „Stakliškių midus", lietuviškas varškės sūris, skilandis ir Seinų-Lazdijų medus. Tokio pat pripažinimo dar laukia sūris „Liliputas" bei Daujėnų naminė duona.

Linas Agro 20 09 01

Europos Komisija įregistravo ir antrąjį latvišką saugomą produktą - garantuotą tradicinį gaminį „Salinātā rudzu rupjmaize" - saldintą ruginę duoną, kuriai kepti naudojami plikyti miltai, t. y. duona saldinama pilant karštą vandenį ant dalies miltų.

Praėjusių metų spalį Europos Komisiją kaip garantuotą tradicinį gaminį įregistravo latvių kepamą „Sklandrausį" - apvalų ruginės tešlos pyragą, įdarytą virtų bulvių ir morkų įdaru.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikia riboti tiesiogines išmokas (nustatyti „lubas“)?
Orai