Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Maistas
Produktus be mėsos netinka vadinti „mėsainiais“ ar „dešrelėmis“?

Briuselis. Europos ūkininkai siekia prastumti draudimą vadinti bemėsius produktus „mėsainiais“ ar „dešrelėmis“, nes tokie pavadinimai esą klaidina vartotojus ir verčia manyti, kad juose yra mėsos.

Ūkininkų reikalavimas atsispindi pirmadienį Europos Parlamentui pateiktame teisės akto pasiūlyme, dėl kurio parlamentarai turėtų balsuoti vėliau šią savaitę Briuselyje.

Toks reikalavimas pasigirdo pastaruoju metu prekyboje populiarėjant vegetariškiems „mėsainiams“, savo skoniu labai primenantiems mėsą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Be to, vegetarizmas sulaukia vis daugiau sekėjų, nes gyvulių auginimas dažnai yra siejamas su klimato pokyčiais.

Taip pat siūloma uždrausti nepieniškus produktus vadinti „jogurtiniais“ arba „sūriniais“. Tokie pavadinimai kaip „sojos pienas“ arba „veganiškas sūris“ Europos Sąjungoje jau uždrausti.

Įstatymo projekte numatyta, kad „su „mėsa“ susiję terminai ir aprašymai turi būti vartojami tik žmogaus vartojimui tinkamoms gyvūnų dalims“.

Įstatymo projekte „kepsnys“, „dešrelė“, „eskalopas“, „mėsainis“ yra įvardijami kaip žodžių, draudžiamų vartoti vegetariškiems produktams apibūdinti, pavyzdžiai.

Europos Parlamento žemės ūkio komitetas siūlo tokią pataisą įtraukti į didelės apimties žemės ūkio įstatymą, dėl kurio bus balsuojama antradienį.

Žanas Pjeras Flori (Jeanas Pierras Fleury) iš ES ūkininkų asociacijos „Copa and Cogeca“ tokį netinkamą pavadinimų naudojimą pavadino „akivaizdžiu kultūrinio apiplėšimo pavyzdžiu“.

„Mes tuoj sukursime drąsų naują pasaulį, kur rinkodara yra nesusijusi su tikrąja produktų prigimtimi“, – sakė jis anksčiau šį mėnesį.

Tuo metu grupė „ProVeg International“ tvirtina, kad tiesa yra jų pusėje ir tokie terminai „suteikia svarbios informacijos apie skonį, kurio žmonės gali tikėtis iš šio produkto, ir apie jo panaudojimą“.

„Kaip mes visi žinome, kad riešutų svieste nėra sviesto, vartotojai taip pat žino, ką jie gauna pirkdami vegetariškus mėsainius ar vegetariškas dešreles“, – sakė „ProVeg International“ atstovas Aleksas Gromingeris (Alex Gromminger).

Prancūzijos vegetariško sviesto gamintojos „Upfield“ direktorius Ervas Salomonas (Herve Salomon) šį pasiūlymą pavadino „visiškai absurdišku“ ir pareiškė, kad jis prieštarauja ES pastangoms sumažinti gyvulių augintojų keliamą taršą.

Balsavimo rezultatai turėtų paaiškėti trečiadienį. Jeigu bus patvirtintas dabar siūlomas teisės akto projektas, vėliau jis bus derinamas su ES valstybėmis kaip ES žemės ūkio politikos reformos dalis.

AFP-BNSinf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos