Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Maistas
„Ekoagros“ keis maisto pasirinkimo įpročius

Kaunas. Siekti, kad kuo daugiau žmonių valgytų ekologišką maistą. Tokį tikslą užsibrėžė naujasis „Ekoagros“ direktorius Gintautas Labanauskas.

„Tai bus svarbiausias mano tikslas. Kad ekologiškus produktus galėtų sau leisti visi, ne tik pasiturintys pirkėjai“, – kalbėjo direktorius. Jo manymu, kai atsiras daugiau vartotojų, daugiau ūkininkų ims auginti ekologiškus produktus.

„Norime įvairiomis priemonėmis didinti pasitikėjimą ekologine gamyba, ekologiškais produktais ir skatinti vartojimo Lietuvoje augimą.  Šiuo klausimu jau yra atliktas Seimo Kaimo reikalų komiteto, vadovaujamo Andriejaus Stančiko, didelis darbas ir parengtas sprendimas dėl maisto grandinės tobulinimo ir ekologiškų produktų vartojimo skatinimo viešojo maitinimo vietose. Dirbsime pagal komiteto gaires ir džiaugiamės galėdami prisidėti prie rekomendacijų įgyvendinimo“, – sakė G. Labanauskas.

Bioversija 23 04 27

Įmonės vadovas taip pat kalbėjo, kad nė vienas „Ekoagros“ darbuotojas nebus atleistas. „Kolektyvas dirba gerai. Atleisti nereikia nė vieno, o reikia stiprinti kolektyvą žmonėmis, kurie padės teisės, vadybos srityse. Galbūt yra trūkumų, bet mes juos pašalinsime“, – sakė G. Labanauskas.

Jis teigė, kad netoleruos tyčinių darbuotojų veiklos pažeidimų. „Yra įvairių kalbų dėl pažeidimų sertifikavimo procese, bet kol neturiu įrodymų, negaliu apie tai kalbėti. Tikiuosi, kad po veiklos audito galėsiu daugiau apie tai komentuoti. Nevaidinsiu, kad viską šioje srityje suprantu. Tačiau aš susitikinėju su ūkininkais, jų asociacijomis ir vis geriau susidarau bendrą vaizdą“, – teigė G. Labanauskas.

Kai „Ekoagros“ lankėsi žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, jis išsakė nuomonę, kad įstaigos prioritetinės  kryptys turi būti veiklos sąlygų ekologiškai ūkininkaujantiems žmonėms lengvinimas ir darbo sąlygų „Ekoagros“ darbuotojams gerinimas.

Už ekologiškų ūkių bei gamintojų sertifikavimą ir kontrolę atsakingos viešosios įstaigos vadovu  G. Labanauskas tapo balandį. Žemės ūkio ministerija naujo įstaigos vadovo pradėjo ieškoti vasarį, nes jai iki šiol vadovavęs Antanas Makarevičius atleistas.

G. Labanauskas sakė, kad veiklos auditas nustatys, ar buvęs vadovas padarė pažeidimų. „Kol kas kreipėmės į teismą dėl to, kad būtų išieškotos neteisėtai išleistos lėšos. Buvęs vadovas išleido 2500 eurų komandiruotei, kuriai nebuvo gavęs ŽŪM pritarimo. Suma nedidelė, bet sieksime, kad ji būtų grąžinta“, – teigė G. Labanauskas.

Jis pareiškė prieš dalyvaudamas konkurse išgirdęs perspėjimą, kad nelįstų į Henriko Daktaro pusbrolio daržą. „Nežinau, ar buvęs vadovas tikrai yra šio žmogaus pusbrolis, bet jo veikla dabar bus įvertinta“, – kalbėjo direktorius.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 2600 „Ekoagros“ ekologinio ūkininkavimo sertifikatus turinčių ūkių ir bendrovių. Apie 40 proc. jų auginamos produkcijos sudaro javai, kurie yra eksportuojami. „Jie dirba sėkmingai, Europoje ekologiškų pašarų paklausa viršiją pasiūlą. Norėtųsi paskatinti gamybą Lietuvoje“, – sakė G. Labanauskas.

MŪ inf.  

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos