Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Veterinarija
VMVT vadovė: visi atleidžiami darbuotojai gaus pasiūlymą dirbti toliau
VMVT nuotr.

Vilnius. Pertvarkant Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) numatoma naikinti kai kurias pareigybes, tačiau visi atleidžiami darbuotojai gaus naujus darbo pasiūlymus, sako naujoji tarnybos vadovė Audronė Mikalauskienė. 

„Informavome Užimtumo tarnybą dėl atleidžiamų darbuotojų, taip pat spalį ir lapkritį darbuotojams jau įteikėme pranešimus apie pareigybės naikinimą arba darbo sąlygų keitimą. (...)

Lapkritį patvirtinome pareigybių sąrašą ir pradėsime teikti darbuotojams siūlymus“, – Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį sakė A. Mikalauskienė. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Jie visi gaus siūlymus į kitas pareigybes, nė vieno fiziškai atleisto žmogaus nėra“, – kalbėjo ji.

Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos prezidentas Audrius Kučinskas teigė, kad apie 30 proc. Tarnybos darbuotojų neplanuoja toliau dirbti.

Pasak jo, jau dabar jaučiama, kad įstaigos veterinarinės paslaugos yra atitolinamos nuo paprastų gyventojų ar ūkininkų.

„Buvęs vadovas viešai sakė, kad trūksta 150 darbuotojų. Jūs atleidžiate visus ir, mūsų žiniomis, apie 30 proc. darbuotojų neplanuoja grįžti. (...) Mes ir dabar susiduriame su stygiumi kontroliuojančių specialistų“, – komitete sakė A. Kučinskas. 

„Antras dalykas, jūsų darbuotojai jau važiuoja 100–150 km į patikrinimus, tai nenormali situacija. (...) Kaip garantuojate jaunų žmonių priėmimą, nes deklaruojate, kad privalumą turės naujai įdarbinti – įvairios kompetencijos, trejų metų stažas, biurokratiniai teisiški dalykai, bet darbuotojų trūksta, žmonių trūksta, mes gauname užklausimus reklamuoti, kviesti gydytojus jungtis į VMVT tarnybą. Ar nešaunate sau į koją, kad galiausiai neturėsite, kas dirba?“ – svarstė Asociacijos prezidentas.

A. Mikalauskienė pripažino, kad VMVT šiuo metu yra 150 laisvų darbo vietų, tačiau darbuotojų netrūksta. Pasak jos, vienintelė kliūtis jų pritraukti – per mažas atlyginimas.

„Į koją sau nešauname, darbuotojų netrūksta. Yra 150 laisvų etatų, darbuotojų turime 900. Vienintelė sritis, kur trūksta darbuotojų, yra veterinarinė priežiūros skerdykla. (...)

Nežinau, apie kokį 30 proc. kalbate. Gali būti, kad kai kurie darbuotojai nesutiks su teikiamais siūlymais, nes gal ir anksčiau galvojo apie pokyčius, darbo pakeitimą“, – sakė VMVT vadovė.

„Kas liečia jaunus žmones, pagrindinė priežastis – darbo užmokestis, o ne kitos sąlygos, nes rinkoje darbo užmokestis veterinarijos gydytojui privačioje klinikoje yra dvigubai didesnis nei valstybės tarnyboje. Darome viską, kad atlyginimas būtų patrauklesnis“, – pridūrė ji. 

A. Mikalauskienės teigimu, pertvarkant tarnybą, jos padalinių skaičius mažinamas 33 (47 proc.), vadovaujančių darbuotojų – 51 (37 proc.).

Pasak tarnybos vadovės, nuo liepos pabaigos, kai Vyriausybė patvirtino tarnybos pertvarką, buvo informuojamos ir konsultuojamos profsąjungos, patvirtintas naujos struktūros įgyvendinimo planas, šiuo metu rengiami teisės aktų pakeitimų projektai, peržiūrimos informacinės sistemos.

Parlamentaras Kęstutis Mažeika teigė, kad skaitmenizavimui Tarnyba dar nepasiruošusi, todėl jis svarstė: „Ar logiška daryti strateginius žingsnius, kol nepasiruošta instrumentų skaitmenizavimui?“ 

Tačiau A. Mikalauskienė pabrėžė, kad procesai gali būti skaitmenizuojami kartu su reforma. 

„Tikslas – užtikrinti, kad esamos sistemos funkcionuotų, jog galėtume vykdyti savo funkcijas, taip pat pritaikyti esamas informacines sistemas struktūriniams pokyčiams. Norai dideli ir ambicingi suskaitmenizuoti dabartinius procesus, bet tai galima padaryti eigoje lygiagrečiai naudojant esamas sistemas, dėl to kažko stabdyti nereikia“, – sakė ji. 

A. Mikalauskienė taip pat teigė, kad pasiruošus reformai dalį tarnybos funkcijų numatoma perduoti kitoms institucijoms arba privačiam verslui, tačiau daugiau to nedetalizavo. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos