Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Veterinarija
Veterinarijos sertifikatas – gyvūninės kilmės siuntoms į Britaniją

Vilnius. Nuo balandžio visoms gyvūninės kilmės produktų siuntoms į Jungtinę Karalystę (JK) bus privalomas veterinarijos sertifikatas, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). Griežtėja reikalavimai ir augalų importui.

Kaip praneša ministerija, pradedami taikyti JK prekių inspekcijos, arba patikrinimo mokesčiai. Nauja ir tai, kad Lietuvos eksportuotojams gali tekti keisti maisto ženklinimą. Visi į JK eksportuojami produktai turės atitikti jau nebe Europos Sąjungos (ES), o JK ženklinimo taisykles ir standartus. Prekybos santykiai ir reikalavimai keičiasi D. Britanijai išstojus iš ES ir pasibaigus pereinamajam laikotarpiui.

Iki liepos 1-osios nebus būtina prekes įvežti per numatytus kontrolės postus. Tačiau po to tai bus galima tik per tokius postus, kur vyks dokumentų, tapatybės ir fizinė kontrolė.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Kol kas kiaulienos, jautienos, paukštienos, žuvies, kiaušinių, pieno ir visų jų produktų,  sudėtinės produkcijos produktams netaikomas, eksportas vyksta be jokių papildomų reikalavimų ar pokyčių taip, kaip vyko iki JK išstojant iš ES.

Gyviems gyvūnams, gyvūnų spermai, kiaušialąstėms ir embrionams bei gyvūninės kilmės maisto produktams, kuriems dėl užkrečiamų ligų taikomos papildomos saugos priemonės  eksporto veterinarijos sertifikatai reikalingi jau nuo šių metų sausio.

Sertifikatas reikalingas ir augalams

Nuo balandžio griežtėja reikalavimai ir visiems į JK importuojamiems augalams bei jų produktams – jiems  bus reikalingas fitosanitarinis sertifikatas.  

Į JK importuojamiems augalams, skirtiems sodinti, šakniastiebinėms ir šakniagumbinėms daržovėms, daugumai įprastinių vaisių, skintoms gėlėms, daliai sėklų, lapinėms daržovėms, sėklinėms ir maistinėms bulvėms bei kitiems augalams bus taikomi fitosanitariniai reikalavimai. Nuo liepos 1 d. šis sąrašas turėtų būti dar papildytas.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos