Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Veterinarija
Vakcinos nuo afrikinio kiaulių maro dar nėra

Vilnius. Žiniasklaidoje pasirodo žinučių, kad pagaliau sukurta vakcina nuo afrikinio kiaulių maro. Tačiau tai spekuliacijos, esminių pokyčių šiuo klausimu pasaulyje neįvyko.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyrius patarėjas Paulius Bušauskas portalui manoūkis.lt patvirtino, kad VMVT nėra gavusi jokios oficialios informacijos apie sėkmingos vakcinos nuo pragaištingo kiaulėms viruso sukūrimą. „Nors viešojoje erdvėje tokių žinučių kartais atsiranda, šiuo metu nėra vakcinos nuo afrikinio kiaulių maro, kuri galėtų būti panaudota praktikoje“, - teigė P. Bušauskas. 

VMVT taip pat kreipėsi į vieną iš ES mokslinių įstaigų, iš kurios gautas atsakymas, jog paskleistoje informacijoje minimi darbai gali būti vertinami „tik kaip pirmasis žingsnis kuriant vakciną, tačiau tai tikrai nereiškia, kad vakcina yra sukurta.“

Bioversija 23 09 01 m7

LSMU Veterinarijos akademijos profesoriaus Arūno Stankevičiaus žiniomis, viena žinoma farmacijos kompanija rengiasi netolimoje ateityje bandyti vakciną Europoje.

„Koks jos efektyvumas, dar nėra nustatyta, nes vakcina bandyta tik laboratorinėmis sąlygomis, šiuo atveju jos efektyvumas buvo apie 92 proc. Europoje vakcinos klausimu dirba ES afrikinio kiaulių maro referentinė laboratorija, esanti Ispanijoje. Tikslesnės, moksliniais šaltiniais paremtos informacijos, kol kas nėra“, - teigė profesorius.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos