Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Veterinarija
Uždraudė leisti paukščius prie vandens telkinių

Vilnius. Siekiant apsaugoti Lietuvos ūkius nuo paukščių gripo, nuo šio antradienio draudžiama leisti paukščius prie vandens telkinių – jie turės būti uždaryti, teigia žemės ūkio ministras.

Andrius Palionis sako, jog taip nutarta pasitarus su Lietuvos paukštininkystės asociacija, ministerijos specialistais, norint sumažinti paukščių gripo riziką.

„Veterinarijos tarnyba išleis įsakymą, kad paukščiai būtų uždaryti paukštidėje arba būtų aptverta teritorija, kad jie negalėtų laisvai vaikščioti išeiti prie vandens telkinių, kur didelė tikimybė – gali sugrįžę migruojantys paukščiai atnešti paukščių gripą“, – spaudos konferencijoje sakė ministras A. Palionis. 

Bioversija 22 08 31

Draudimas galios iki atskiro nurodymo, kai rizika sumažės. 

A. Palionio teigimu, šiemet paukščių gripo riziką didina gamtinės sąlygos – Lenkijos atvejai rodo, kad protrūkiai susiję su paukščių migracijos takais. 

„Baiminamės, kad oras, koks dabar už lango, gali paukščiams duoti signalą, kad jau reikia grįžt  atgal. Norime maksimaliai apsisaugoti ir būti tikri, kad viską padarėme, kad nenukentėtų mūsų sektorius“, – teigė ministras. 

Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Dariaus Remeikos teigimu, tarnyba ir toliau intensyviai kontroliuos ūkius, o nesilaikantieji reikalavimų bus įspėti. 

„Pirmiausiai žmonėms aiškinsime, kviesime, bet kartu ir kontroliuosime. Turime gaires juos įspėti, tada prašysime kuo skubiau įgyvendinti tą reikalavimą. Jį įgyvendinti labai paprasta, turint keletą kuoliukų, tinklinės tvoros gabalą ir nesunkiai tą galima padaryti. Manau, kad visi bus sąmoningi, saugos save, savo kaimyną nuo ribojimų ir šalį nuo didelių nuostolių“, – spaudos konferencijoje sakė D. Remeika. 

Tarnybos duomenimis, Lenkijoje patvirtintas 21 gripo protrūkis devyniose šalies apskrityse, sunaikinta apie 300 tūkst. paukščių.

Gripo viruso židinių nustatyta ir Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Čekijoje, Danijoje, Ukrainoje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija