Briuselis. Portugalija, Lietuva, Latvija, Prancūzija, Graikija, Airija, Rumunija ir Ispanija Europos Komisijos (EK) prašo visiškai neuždrausti gabenti gyvų ūkinių gyvūnų, nes tai svarbi žemės ūkio produktų sektoriaus dalis.
Dar praėjusiais metais Europos Parlamentas nusprendė, kad reikia griežtinti ūkinių gyvūnų gabenimo sąlygas. Europarlamentarai ragina eksportuoti ne gyvus gyvulius, o jų skerdeną, vietoj veislinių gyvūnų – spermą ir embrionus.
Šalių kreipimesi teigiama, kad ūkinių gyvūnų gabenimas – svarbi gyvulininkystės dalis visame pasaulyje, ji būtina, kad šis sektorius sklandžiai funkcionuotų.
„Vykdant šią veiklą, gyvūnai pervežami Europoje ir į kitas šalis dėl įvairių tikslų: prekybos, veisimo, auginimo ir kita. Taigi ūkinių gyvūnų transportavimas – esminė maisto gamybos grandinės dalis, besitęsianti nuo pat bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimo pradžios“, – rašoma dokumente.
Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) portalo manoūkis.lt paklausta, ko šiuo kreipimusi siekia su kitomis Bendrijos šalimis, pabrėžė, kad pagrindinis teisės aktų peržiūros tikslas – toliau gerinti gyvūnų gerovę prekybai ir užtikrinti gyvų gyvūnų eksportą.
„Peržiūrėtuose teisės aktuose turėtų būti aiškiai ir tiksliai apibrėžti visi reikalavimai ir (arba) standartai, kuriais siekiama pagerinti gyvūnų transportavimo sąlygas, jog būtų lengviau taikyti vienodą teisės aktų įgyvendinimą ir kontrolę.
Be to, bet koks keičiamas teisės aktas turėtų būti grindžiamas techninėmis ir mokslinėmis žiniomis, valstybių narių patirtimi ir gerąja praktika“, – atsakyme rašo ŽŪM.
Ministerijos teigimu, taip pat labai svarbu užtikrinti ES žemės ūkio įmonių ekonominį konkurencingumą.
„Valstybės narės ir Komisija turėtų toliau siekti aiškesnio ES teisės aktų reglamentavimo, taip pat ES valstybių patirtimi ir žiniomis būtina dalytis su trečiosiomis šalimis, kad transportuojamų gyvūnų sąlygos gerėtų visame pasaulyje“, – teigia ŽŪM.
Dokumentą su prašymu peržiūrėti ūkinių gyvūnų gabenimą reglamentuojančius teisės aktus EK minėtų valstybių delegacijų vardu pateikė Portugalija.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iš ganyklų – į tvartus
2024-10-10 -
Afrikinis kiaulių maras – Lazdijų rajone
2024-10-02 -
STT: veterinarinių vaistų priežiūra nepakankama
2024-09-12
Skaitomiausios naujienos
-
Kada ir kokios išmokos bus mokamos
2024-10-08 -
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17
(0)