Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Ūkinių gyvūnų gabenimas: ES valstybės prašo lengvesnių sąlygų
Asociatyvi shutterstock.com nuotr.

Briuselis. Portugalija, Lietuva, Latvija, Prancūzija, Graikija, Airija, Rumunija ir Ispanija Europos Komisijos (EK) prašo visiškai neuždrausti gabenti gyvų ūkinių gyvūnų, nes tai svarbi žemės ūkio produktų sektoriaus dalis.

Dar praėjusiais metais Europos Parlamentas nusprendė, kad reikia griežtinti ūkinių gyvūnų gabenimo sąlygas. Europarlamentarai ragina eksportuoti ne gyvus gyvulius, o jų skerdeną, vietoj veislinių gyvūnų – spermą ir embrionus.

Šalių kreipimesi teigiama, kad ūkinių gyvūnų gabenimas – svarbi gyvulininkystės dalis visame pasaulyje, ji būtina, kad šis sektorius sklandžiai funkcionuotų.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Vykdant šią veiklą, gyvūnai pervežami Europoje ir į kitas šalis dėl įvairių tikslų: prekybos, veisimo, auginimo ir kita. Taigi ūkinių gyvūnų transportavimas – esminė maisto gamybos grandinės dalis, besitęsianti nuo pat bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimo pradžios“, – rašoma dokumente.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) portalo manoūkis.lt paklausta, ko šiuo kreipimusi siekia su kitomis Bendrijos šalimis, pabrėžė, kad pagrindinis teisės aktų peržiūros tikslas – toliau gerinti gyvūnų gerovę prekybai ir užtikrinti gyvų gyvūnų eksportą.

„Peržiūrėtuose teisės aktuose turėtų būti aiškiai ir tiksliai apibrėžti visi reikalavimai ir (arba) standartai, kuriais siekiama pagerinti gyvūnų transportavimo sąlygas, jog būtų lengviau taikyti vienodą teisės aktų įgyvendinimą ir kontrolę.

Be to, bet koks keičiamas teisės aktas turėtų būti grindžiamas techninėmis ir mokslinėmis žiniomis, valstybių narių patirtimi ir gerąja praktika“, – atsakyme rašo ŽŪM.

Ministerijos teigimu, taip pat labai svarbu užtikrinti ES žemės ūkio įmonių ekonominį konkurencingumą.

„Valstybės narės ir Komisija turėtų toliau siekti aiškesnio ES teisės aktų reglamentavimo, taip pat ES valstybių patirtimi ir žiniomis būtina dalytis su trečiosiomis šalimis, kad transportuojamų gyvūnų sąlygos gerėtų visame pasaulyje“, – teigia ŽŪM.

Dokumentą su prašymu peržiūrėti ūkinių gyvūnų gabenimą reglamentuojančius teisės aktus EK minėtų valstybių delegacijų vardu pateikė Portugalija.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos