Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Veterinarija
Seimas priėmė Veterinarinių vaistų įstatymą
Seimo kanceliarijos nuotr.

Vilnius. Seimas be ginčų šiandien priėmė Veterinarinių vaistų įstatymą, kuris bus atskirtas nuo Farmacijos įstatymo, t. y. žmonių ir veterinarinę farmaciją reglamentuos skirtingi teisės aktai.

Seimas priėmė ir Veterinarinių vaistų įstatymą lydinčius Farmacijos, Veterinarijos ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo įstatymus.

Naujasis Veterinarinių vaistų įstatymas atspindės ir leis įgyvendinti ES Reglamento 2019/6 nuostatas, kurios atskiria veterinarinę ir žmonių farmaciją. Šiuo reglamentu nustatomos veterinarinių vaistų pateikimo rinkai, gamybos, importo, eksporto, tiekimo, platinimo, farmakologinio budrumo, kontrolės ir naudojimo taisyklės.

Bioversija 23 09 01 m7

Nors žengtas didelis žingsnis į priekį, Veterinarijos farmacijos asociacijos (VFA) prezidentas Jurūnas Jonas Jablonskas teigė, kad įstatymo įgyvendinimas ir jo kokybė labai priklausys nuo poįstatyminių aktų, kurie yra kasdienės veiklos „darbinės instrukcijos“.

Veterinarinių vaistų įstatymas, kai jį pasirašys Lietuvos Respublikos Prezidentas, įsigalios nuo šių metų lapkričio 1 dienos.

Autorius: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos