
Vilnius. Seimas be ginčų šiandien priėmė Veterinarinių vaistų įstatymą, kuris bus atskirtas nuo Farmacijos įstatymo, t. y. žmonių ir veterinarinę farmaciją reglamentuos skirtingi teisės aktai.
Seimas priėmė ir Veterinarinių vaistų įstatymą lydinčius Farmacijos, Veterinarijos ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo įstatymus.
Naujasis Veterinarinių vaistų įstatymas atspindės ir leis įgyvendinti ES Reglamento 2019/6 nuostatas, kurios atskiria veterinarinę ir žmonių farmaciją. Šiuo reglamentu nustatomos veterinarinių vaistų pateikimo rinkai, gamybos, importo, eksporto, tiekimo, platinimo, farmakologinio budrumo, kontrolės ir naudojimo taisyklės.
Nors žengtas didelis žingsnis į priekį, Veterinarijos farmacijos asociacijos (VFA) prezidentas Jurūnas Jonas Jablonskas teigė, kad įstatymo įgyvendinimas ir jo kokybė labai priklausys nuo poįstatyminių aktų, kurie yra kasdienės veiklos „darbinės instrukcijos“.
Veterinarinių vaistų įstatymas, kai jį pasirašys Lietuvos Respublikos Prezidentas, įsigalios nuo šių metų lapkričio 1 dienos.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Niukaslo liga – jau Lietuvoje
2026-02-05 -
Paukščių ūkiams grasina Niukaslo liga
2026-01-28 -
Stambiame Latvijos ūkyje – afrikinis kiaulių maras
2026-01-22
Skaitomiausios naujienos
-
Ūkininkas savavališkai išoperavo šimtus karvių nebūdamas veterinaru
2026-02-19 -
Susietąją paramą už gyvulius mokės anksčiau
2026-01-30 -
Pieno kooperatyvams veržiama kilpa
2026-01-26



(0)