Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Po didinamuoju stiklu – receptinių veterinarinių vaistų naudojimas

Vilnius / Kaunas. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) teigia stiprinanti receptinių veterinarinių vaistų naudojimo kontrolę. Po neplaninio patikrinimo vienai įmonei jau pritaikytos sankcijos.

VMVT teigimu, įmonėje „Respublikinis veterinarijos aprūpinimo centras“ per patikrinimą fiksuoti pažeidimai išrašant veterinarinius receptus bei vaistų paraiškas. Tuo tarpu pati bendrovė teigia, kad, po gruodį atlikto neplaninio patikrinimo, rastus neatitikimus pašalino, o kiti VMVT teiginiai esą neatitinka tikrovės.

VMVT išplatintame pranešime rašoma, kad inspektoriai pastebėjo skelbimą, kuriame viena įmonė siūlėsi ūkininkams užpildyti gydomų gyvūnų registracijos žurnalą su veterinarijos gydytojo parašu ir, jeigu ūkyje buvo atliktas neteisingas gydymas, dokumentus paruošti taip, kad „VMVT neturėtų prie ko prisikabinti patikrinimo metu“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Patikrinus įmonę „Respublikinis veterinarijos aprūpinimo centras“ išsiaiškinta, kad, anot VMVT, receptiniai veterinariniai vaistai buvo skiriami per atstumą, prieš tai net neapžiūrėjus sergančių gyvūnų, jiems neatlikus būtinų tyrimų, nesurinkus ir neįvertinus ligos istorijoje buvusios anamnezės ir neapsilankius gyvūnų laikymo vietoje. Už šiuos pažeidimus veterinarinių paslaugų įmonės atsakingam asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir skirta bauda. Už pakartotinį tokį elgesį veterinarijos gydytojui gali grėsti veterinarijos gydytojo licencijos suspendavimas ar net panaikinimas.

Tyrimo eigoje veterinarijos inspektoriai taip pat nustatė, kad veterinarinių vaistų paraiškas įmonė buvo išrašiusi keliems Kelmės, Rokiškio, Šilutės bei Joniškio rajonų ūkininkams. Patikrinus ir juos, pas daugelį gavusių paslaugas iš šios įmonės, nustatyta nemažai pažeidimų, susijusių su veterinarinių vaistų panaudojimo atsekamumu. Dėl to ūkininkams buvo pritaikytos administracinio nusižengimo nuobaudos, be to, įvertinus visas rizikas, ateityje veterinarijos inspektorių jie bus tikrinami dažniau.

Pernai VMVT vykdydama veterinarijos paslaugų teikėjų ir ūkinių gyvūnų laikytojų kontrolę fiksavo 35 pažeidimus pildant veterinarinių vaistų žurnalus.

***

Vis dėlto įmonės „Respublikinis veterinarijos aprūpinimo centras“ direktorius dr. Robertas Stoškus portalui manoūkis.lt atsiųstame komentare teigia, kad tikrinimo metu nustatyti trys, jo nuomone, mažai reikšmingi neatitikimai, kuriuos bendrovė pašalino per VMVT nurodytą laiką.

Tuo tarpu, anot įmonės vadovo, apie receptinių vaistų skyrimą per atstumą, neapžiūrėjus gyvūnų ir nesurinkus anamnezės, patikrinimo akte nebuvo kalbama. Tai esą neminima ir atsakingam asmeniui surašytame administracinio nusižengimo protokole.

„Taip ir lieka neaišku, iš kokių dokumentų visumos ar aplinkybių VMVT priėjo prie tokios išvados savo publikacijoje, kad neva Bendrovė skiria receptinius veterinarinius vaistus per atstumą (...) Todėl Bendrovė atsiriboja nuo VMVT publikacijoje paskleistos informacijos, kad skiria receptinius veterinarinius vaistus per atstumą, prieš tai net neapžiūrėjusi sergančių gyvūnų, jiems neatlikusi būtinų tyrimų, nesurinkusi ir neįvertinusi ligos istorijoje buvusios anamnezės ir neapsilankiusi gyvūnų laikymo vietoje“, – teigiama „Respublikinio veterinarijos aprūpinimo centro“ komentare.

Įmonės direktorius taip pat pažymi, kad įmonė turi veterinarinių paslaugų tiekėjo kodą ir sėkmingai teikia veterinarines paslaugas įstatymų ribose, o toks VMVT pranešimo turinys, jų nuomone, ne tik „nėra pagrįstas jokiais objektyviais duomenimis, bet ir žemina Bendrovės garbę ir orumą, pažeidžia dalykinę reputaciją“. Tad, pasak dr. R. Stoškaus, įmonė stebės kaip pasirodžiusi informacija paveiks jos dalykinę reputaciją, pajamas ir konsultuosis su teisininkais dėl savo ir klientų pažeistų teisių ir teisėtų interesų gynimo. Visą įmonės atsiųstą komentarą galima skaityti čia.

Šaltinis: MŪ, VMVT
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos