Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Pietų Europoje dėl karščio ribojamas ūkinių gyvūnų vežimas
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Graikijos, Bulgarijos, Kroatijos ir Vengrijos atsakingos institucijos informavo ES šalis, kad dėl prognozuojamo didesnio nei 35 °C karščio nereikėtų planuoti gyvūnų kelionių į šias šalis, mat taikys ribojimus.

Graikija paskelbė, kad riboja gyvūnų gabenimą į šalį iki tol, kol šis sprendimas nebus atšauktas.

Karščiai numatomi ir Bulgarijoje, Kroatijoje, todėl negalima gyvūnų gabenti ir į šias šalis. Bulgarija taip pat informuoja, kad pagrindiniame kelyje iš Vidino į Sofiją iki metų pabaigos vyks kelio rekonstrukcija, todėl planuojant keliones reikia numatyti daugiau laiko šiai atkarpai įveikti, kadangi eismas gali būti nukreiptas ir aplinkiniais keliais. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Taip pat įsigaliojo draudimas ilgai (ilgiau nei 8 val.) vežti atrajotojus iš Vengrijos Turkijos kryptimi per Bulgariją, įskaitant atvejus, kai maršrute Bulgarija numatyta tiek kaip paskirties, tiek kaip tranzito šalis.

Vengrija siūlo nesirinkti šalies teritorijoje esančių kontrolės postų gyvūnų poilsiui, kadangi dėl karščių šiuose postuose gyvūnai gali būti užlaikomi neapibrėžtą laiką – iki karščių pabaigos. 

„Karščiai pavojingi ir gali būti pražūtingi vežamiems ūkiniams gyvūnams. Dėl nenumatytų aplinkybių ir neplanuotų sustojimų, temperatūra gyvūnus vežančios transporto priemonės viduje labai greitai didėja.

Ventiliacinės sistemos, jei aplinkoje tvyro didelis karštis, ne visuomet pakankamai atvėsina gabenamus gyvūnus. Įspėjame gyvūnų vežėjus ir tokių paslaugų organizatorius, ne tik negabenti gyvūnų į tai jau apribojusias šalis, bet ir apskritai nevežti gyvūnų net ir trumpais atstumais, kuomet prognozuojama 30 °C ir aukštesnė temperatūra“, – informuoja VMVT direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas.  

Parengta: pagal VMVT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos