Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
Paukščių gripas nustatytas komerciniuose Lenkijos ūkiuose
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius/Varšuva. Nauji paukščių gripo protrūkiai – vis arčiau Lietuvos, daugėja protrūkių komerciniuose ūkiuose kaimyninėje Lenkijoje ir visoje Europoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Lenkijoje naujausi paukščių gripo židiniai gruodžio paskutinėmis dienomis patvirtinti trijuose naminių paukščių ūkiuose – smulkiame, paukščius laikančiame savo reikmėms, bei dviejuose komerciniuose ūkiuose Žemutinės Silezijos bei Mazovijos vaivadijose. Komerciniuose ūkiuose buvo laikoma beveik 20 tūkst. mėsinių kalakutų ir 29 tūkst. mėsinių ančių, kurios turės būti nugaišintos ir sunaikintos.

Pernai Lenkijoje nustatyti net 402 labai patogeniško paukščių gripo protrūkiai, dėl jų šalyje sunaikinta daugiau kaip 13 mln. paukščių. Vien pastaraisiais mėnesiais Lenkijoje fiksuoti 63 protrūkiai tarp naminių paukščių ir dar 8 ligos atvejai – laukiniams paukščiams.

Bioversija 2024 07 09 m7

Nuo viruso nukentėjo ir Belgijos paukštininkystės sektorius. Šioje šalyje gruodžio 28 d. labai patogenišku paukščių gripu užkrėstas taip pat komercinis paukščių ūkis (162 tūkst. vištų dedeklių). Šiuo metu atsakingi šalies veterinarijos specialistai atlieka epidemiologinį tyrimą, siekiant nustatyti galimus kontaktinius ūkius. Infekcijos šaltinis nežinomas, bet neatmetama galimybė, kad virusas galėjo patekti nuo laukinių vandens paukščių.

Paukščių gripas pastarąją savaitę fiksuotas ir komerciniuose kalakutų ūkiuose Portugalijoje bei Danijoje. Dėl pavojingo viruso šių valstybių ūkiuose teko sunaikinti apie 45 tūkst. paukščių.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina paukščių laikytojus rimtai įvertinti grėsmes, laikytis biologinio saugumo reikalavimų, taip pat pranešti apie bent menkiausius ligos įtarimus veterinarijos gydytojams, tirti gaišimų atvejus.

Parengta: pagal VMVT inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos