Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Paskirtas naujas Veterinarijos tarnybos vadovas

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį patvirtino naująjį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovą. Juo paskirtas Mantas Staškevičius (nuotr.), iki šiol ėjęs tarnybos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Valstybės tarnybos departamentas BNS pranešė, kad naujo VMVT vadovo konkurse dalyvavo penki pretendentai. Vyriausybės posėdyje premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad vyko konkursas, „į paskutinį etapą išėjo du pretendentai, laimėjo atranką ir konkursą ponas Mantas Staškevičius, dėl to yra teikiamas į minimas pareigas“. 

Kaip praneša VMVT, pastaruosius ketverius metus M. Staškevičius tarnyboje kuravo oficialios veterinarinės gyvūninės kilmės maisto saugos ir higienos kontrolės sritį, įskaitant pirminę gamybą, perdirbimą, vidaus rinką. Taip pat koordinavo pasienio postų veiklą, tikrinant gyvūninių ir negyvūninių produktų bei pašarų importą ir eksportą, naujų veterinarinių sertifikatų derinimą atveriant naujas eksporto rinkas produkcijai iš Lietuvos bei įgyvendinant Europos Sąjungai (ES) nepriklausančių šalių reikalavimus. Atstovavo Lietuvai įvairių ES darbo grupių aukščiausio lygio ekspertų susitikimuose.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaip vienus iš svarbiausių savo prioritetų naujasis vadovas nurodo žaliojo kurso siekių vystymą ir įgyvendinimą, gyvūnų gerovės ir apsaugos stiprinimą bei aukšto maisto saugos lygio Lietuvoje išlaikymą. Pasak M. Staškevičiaus, siekiant žymaus proveržio gyvūnų gerovės srityje, svarbu sustiprinti gyvūnų gerovės teisės aktų vykdymą, efektyviau bendradarbiauti su nevyriausybinėmis gyvūnų apsaugos organizacijomis, plačiau įtraukti ir visuomenę. 

„Siekiant suvaldyti antimikrobinį rezistentiškumą, būtina mažinti antimikrobinių medžiagų panaudojimą, sudaryti sąlygas trumpųjų maisto tiekimo grandinių, kurios neabejotinai reikalingos tiek vartotojams, ir vietos gamintojams, kūrimuisi. Taip pat svarbūs maisto klastojimo ir jo švaistymo klausimų sprendimai.

Didindami institucijos darbo efektyvumą, gerinsime besikreipiančių verslo atstovų ir gyventojų aptarnavimą, nuosekliai dirbsime su aktualiausių duomenų atvėrimu ir konsultavimo paslaugų gerinimu. Privalome gebėti prisitaikyti prie nuolat kintančios aplinkos, būti dinamiški ir ieškoti būdų, kaip dirbti dar efektyviau“, – sako M. Staškevičius.

39-erių metų M. Staškevičius yra baigęs Kauno technologijos universitetą ir tuometinę Lietuvos veterinarijos akademiją, turi viešojo administravimo magistro kvalifikaciją ir veterinarinės medicinos studijų magistro laipsnį.

VMVT teigimu, naujasis vadovas turi didelę profesinę patirtį kuriant ir įgyvendinant Gerąją higienos praktiką, rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (RVASVT) principais pagrįstas procedūras smulkiam ir vidutiniams verslui, diegiant Lietuvos Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą (RASFF). Aktyviai dirbo perkeliant ES teisės aktus į mūsų šalies nacionalinę teisę. 

Naujas pareigas Mantas Staškevičius pradės eiti pasibaigus dabartinio VMVT vadovo Dariaus Remeikos kadencijai, balandžio 28 d.

VMVT, MŪ, BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos