Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Veterinarija
Pasikeitė eksporto į Jungtinę Karalystę reikalavimų datos
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dar lapkričio pabaigoje Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė jau trečiąjį kartą pakeitė eksporto reikalavimų įgyvendinimo datas, kurios turėjo įsigalioti nuo šių metų pradžios: kai kurios jų atidėtos pusmečiui, kitos nekeltos į rugsėjį.

Pagrindinis reikalavimas įmonėms, siekiančioms eksportuoti savo produktus į JK, išlieka toks pat  - eksportuotojas turi būti tarp patvirtintų įmonių eksportui į šią šalį sąraše.

Paskutiniu sprendimu JK, atsižvelgdama į pandemijos sukeltus tiekimo ir logistikos trikdžius, pavėlino pagrindinių reikalavimų gyvūniniam maistui įgyvendinimo datas.

Bioversija 22 08 31

Iki 2022 metų liepos 1 d. eksportuojantiems į JK veterinarijos sertifikatai bus reikalingi tik gyviems gyvūnams, gyvūnų spermai, kiaušialąstėms ir embrionams, didelės rizikos šalutiniams gyvūniniams produktams, gyvūninės kilmės maisto produktams, kuriems dėl užkrečiamų ligų taikomos papildomos saugos priemonės (pvz. dėl paukščių gripo, afrikinio kiaulių maro).

Iki šios datos taip pat nebus taikomi apribojimai ir draudimai atšaldytos smulkintos mėsos, atšaldytų pusgaminių, smulkintos paukštienos įvežimui.

Nuo 2022 m. liepos 1 dienos – veterinarijos sertifikatai turės lydėti visus šalutinius gyvūninius produktus, visą mėsą ir mėsos produktus, visus aukštos rizikos negyvūninės kilmės maisto produktus.

Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. bus reikalingas eksporto sertifikatas bei patikrą pasienio postuose turės praeiti visi pieno produktai, o nuo lapkričio 1 d. šie reikalavimai bus taikomi visiems, be išimties, gyvūninės kilmės produktams, sudėtiniams produktams ir žuvininkystės produktams, įvežamiems į šalį.

Nuo 2022 m. sausio 1 dienos – reikalavimas, kad apie į JK atvykstančias produktų siuntas būtų pranešta per IPAFFS, bus taikomas visiems gyvūninės kilmės produktams ir tai turės atlikti produktų siuntos importuotojas, ne vėliau, kaip likus 24 valandoms iki produktų siuntos atvykimo į šalį.

Šaltinis: VMVT
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos