Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
Pasikeitė eksporto į Jungtinę Karalystę reikalavimų datos
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dar lapkričio pabaigoje Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė jau trečiąjį kartą pakeitė eksporto reikalavimų įgyvendinimo datas, kurios turėjo įsigalioti nuo šių metų pradžios: kai kurios jų atidėtos pusmečiui, kitos nekeltos į rugsėjį.

Pagrindinis reikalavimas įmonėms, siekiančioms eksportuoti savo produktus į JK, išlieka toks pat  - eksportuotojas turi būti tarp patvirtintų įmonių eksportui į šią šalį sąraše.

Paskutiniu sprendimu JK, atsižvelgdama į pandemijos sukeltus tiekimo ir logistikos trikdžius, pavėlino pagrindinių reikalavimų gyvūniniam maistui įgyvendinimo datas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Iki 2022 metų liepos 1 d. eksportuojantiems į JK veterinarijos sertifikatai bus reikalingi tik gyviems gyvūnams, gyvūnų spermai, kiaušialąstėms ir embrionams, didelės rizikos šalutiniams gyvūniniams produktams, gyvūninės kilmės maisto produktams, kuriems dėl užkrečiamų ligų taikomos papildomos saugos priemonės (pvz. dėl paukščių gripo, afrikinio kiaulių maro).

Iki šios datos taip pat nebus taikomi apribojimai ir draudimai atšaldytos smulkintos mėsos, atšaldytų pusgaminių, smulkintos paukštienos įvežimui.

Nuo 2022 m. liepos 1 dienos – veterinarijos sertifikatai turės lydėti visus šalutinius gyvūninius produktus, visą mėsą ir mėsos produktus, visus aukštos rizikos negyvūninės kilmės maisto produktus.

Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. bus reikalingas eksporto sertifikatas bei patikrą pasienio postuose turės praeiti visi pieno produktai, o nuo lapkričio 1 d. šie reikalavimai bus taikomi visiems, be išimties, gyvūninės kilmės produktams, sudėtiniams produktams ir žuvininkystės produktams, įvežamiems į šalį.

Nuo 2022 m. sausio 1 dienos – reikalavimas, kad apie į JK atvykstančias produktų siuntas būtų pranešta per IPAFFS, bus taikomas visiems gyvūninės kilmės produktams ir tai turės atlikti produktų siuntos importuotojas, ne vėliau, kaip likus 24 valandoms iki produktų siuntos atvykimo į šalį.

Šaltinis: VMVT
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos