Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Veterinarija
Rumunija paskelbė masinį šernų naikinimą

Bukareštas. Rumunijos vyriausybė dėl afrikinio kiaulių maro paskelbė dramatišką sprendimą – radus užkrėstą šerną, 200 km spinduliu bus sumedžioti visi šernai ir plėšrūs gyvūnai.

Rumunijos vyriausybė nurodė išnaikinti visus laukinius šernus ir kitus plėšrūnus Dunojaus deltoje ir regione, įskaitant Tulčą, Konstantą, Didžiąją Brailos salą ir Balta Jalomitei salą, taip pat šernus Vengrijos, Ukrainos ir Moldovos pasienyje

Medžiotojai minėtose teritorijose turės nušauti po kelis gyvūnus. Jei jie bus užkėsti AKM, visi 200 km spinduliu teritorijoje esantys šernai ir kiti laukiniai gyvūnai (vilkai, lokai,  šakalai, baltauodegiai ereliai) turės būti sunaikinti ir palaidoti specialiose srityse, kurias nustato šalies Sanitarijos ir veterinarijos tarnyba.

Bioversija 23 04 27

Remiantis planu, kurį liepos pabaigoje patvirtino vyriausybės ekstremalių situacijų komitetas dėl kovos su afrikiniu kiaulių maru, rugpjūčio 1 d. buvo priimtas kitas priemonių paketas, kuriame kalbama ne tik apie šernus, kitus plėšrūnus, bet ir augalus, kuriuos paveikia šie gyvūnai, rašo business-review.eu.

Teigiama, kad visi prie Vengrijos, Ukrainos ir Moldovos ribų esantys gyvūnai bus nužudyti įgaliotų medžiotojų, padedant Vidaus reikalų ministerijai. Bus naikinami šių gyvūnų teritorijoje esantys ir augalai, javų pasėliai. Ūkininkams uždrausti nuimti derlių AKM paliestose teritorijose be atskiro leidimo,  jiems nurodyta dezinfekuoti žemės ūkio techniką. Skelbiama, kad ūkininkams bus kompensuoti nuostoliai dėl pasėlių sunaikinimo.

Vyriausybė taip pat prašo gyventojų neslėpti nugaišusių gyvūnų, apie juos pranešti, rašo realitatea.net.

Visoje šalyje taip pat didinamos šernų medžioklės kvotos.

Rumunijoje nuo AKM pasirodymo pernai rugpjūtį jau sunaikinta 78 tūkst. kiaulių. Šalyje auginama apie 4 mln. kiaulių.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos