Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Veterinarija
Europos maisto saugos agentūra: mažiau medžioklių ir paukštynų

Parma / Vilnius. Paukščių gripo pilitmą padės sustabdyti medžioklės ribojimas, komercinių paukštynų tankio mažinimas ir laukinių paukščių stebėsena, teigiama Europos maisto saugos agentūros (EFSA) tyrime.

„2020 m. paukščių gripo statistika rodo, kad jis iš laukinės gamtos veržiasi į paukščių ūkius, todėl mokslininkų išvados ir rekomendacijos vertingos“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus patarėja Vilija Grigaliūnienė. 

LPPG virusas ir nuolatinis jo plitimas tarp migruojančių ir laukinių paukščių pavojingas Europos paukštininkystės pramonei. Dažnas LPPG H5 potipio viruso įsiskverbimas į komercinius paukščių ūkius kelia susirūpinimą dėl taikomų biologinio saugumo priemonių. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Tad EFSA siūlo jas stiprinti, taip pat peržiūrėti ir įgyvendinti trumpalaikio pasirengimo ir vidutinės trukmės bei ilgalaikės prevencijos strategijas, mažinti komercinių paukštynų tankį.

EFSA ekspertai plintant didelės rizikos užkratui arba po protrūkio rajone rekomenduoja sustabdyti medžioklę, kad sumažėtų infekcijos plitimo iš laukinės gamtos į naminę aplinką galimybė.

„Veterinarijos specialistai atkreipia dėmesį, kad tarp laukinių paukščių nustačius ankstyvos stadijos paukščių gripo virusą galima nuo didesnio protrūkio apsaugoti naminių paukščių ūkius, išvengti masinio paukščių gaišinimo ir dėl to patiriamų nuostolių“, – pabrėžia V. Grigaliūnienė.

Paskutinį 2020 m. ketvirtį Europoje ir Jungtinėje Karalystėje nustatyti apie 867 labai patogeniško paukščių gripo protrūkiai tarp naminių (316 atvejų), laukinių (523) ir nelaisvėje laikomų paukščių (28).

Apie tai daugiausia pranešė Italija (167), Vengrija ir Lenkija (po 35). Didžioji dalis šiuo gripu užsikrėtusių paukščių aptikta Vokietijoje (280), Nyderlanduose (65) ir Jungtinėje Karalystėje (53).

Šaltinis: VMVT
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos