Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Veterinarija
Nyderlanduose sunaikintos 20-ies fermų audinės

Haga. Nyderlanduose pirmadienį sunaikinta tūkstančiai audinių dviejose fermose, kur buvo užfiksuota užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, o bendras paveiktų ūkių skaičius jau siekia 20, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Apie ūkius pasiekusį virusą buvo pranešta Gemerte – toje pačioje vietovėje pietų Nyderlanduose, kur protrūkių užfiksuota ir anksčiau.

„Buvo sunaikintos visos audinės 18 užkrėstų fermų, apie kurias buvo pranešta anksčiau, o šiandien [tai padaryta] dar dviejose fermose“, – sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Bioversija m7 2024 03 29

Nyderlandai balandį pranešė, kad dviejose audinių fermose buvo nustatytas užsikrėtimas  koronavirusu.

Mažiausiai du šių ūkių darbuotojai užsikrėtė naujuoju virusu. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nurodo, kad tai gali būti pirmi žinomi viruso perdavimo gyvūnų žmonėms atvejai.

Praėjusį mėnesį koronaviruso paveiktose fermose pradėti naikinti tūkstančiai žvėrelių.

Audinių veisimas kailiams Nyderlanduose yra kontroversiškas klausimas. 2016 metais šalies aukščiausios instancijos teismas nurodė iki 2024 metų uždaryti visus audinių ūkius.

Praėjusį mėnesį šalies parlamentarai didžiule persvara nubalsavo už Nyderlanduose likusių audinių fermų uždarymą iki šių metų pabaigos. Vyriausybė nurodė, kad rengia planus, paskatinsiančius ūkininkus savanoriškai uždaryti tokius ūkius.

Nyderlanduose yra užregistruota per 50 tūkst. COVID-19 atvejų, įskaitant daugiau kaip 6 100 mirties atvejų.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos