Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Naujas tyrimas padės greičiau nustatyti mastito sukėlėjus

Belfastas. Belfasto (Šiaurės Airija) karališkojo universiteto Pasaulinio maisto saugumo institutas (IGFS) su partneriais pradėjo tirti mastito problemą, siekiant sumažinti plataus spektro antibiotikų naudojimą.

Įprasti pieninių karvių mastito sukėlėjų tyrimai ir jų jautrumas antibiotikams gali užtrukti kelias dienas. Siekiant sumažinti karvės skausmą ir kuo greičiau pradėti gydyti ligą, pradedamas gydymas plataus spektro antibiotikais, nelaukiant laboratorinių tyrimų. O toks gydymas gali prisidėti prie mikrobų jautrumo antimikrobinėms medžiagoms – tai vis didesnė problema žmonių ir gyvūnų sveikatai.

Naujajam pažangiam mastito tyrimui IGFS naudoja REIMS technologiją – masės spektrometriją. Tai analitinis metodas, naudojant sudėtingą laboratorinę įrangą, siekiant iš pieno mėginio nustatyti greitą mastito diagnozę. Iš pradžių bus naudojama laboratorinė įranga, vėliau tyrimus planuojama atlikti vietoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vykdant projektą bus nagrinėjamos galimybės pritaikyti masės spektrometrijos metodą pieno kokybei ir karvių šlubumui nustatyti.

Taikant REIMS metodą nebereikės gaišti laiko, ruošiant pieno mėginį, ūkininkai gaus beveik momentinius rezultatus. Be to, greitas patogenų nustatymas leistų laiku pradėti tikslingą gydymą siauro spektro antibiotikais, o tai sumažintų plataus spektro antimikrobinių medžiagų vartojimą. Gali būti, kad ankstyva ir greita mastito diagnostika leistų visiškai atsisakyti antibiotikų naudojimo.

Tame pačiame projekte taip pat bus nagrinėjamas pieninių galvijų šlubavimas. Problema dažnai nepamatoma tol, kol netampa akivaizdi. Naudojant REIMS bus atliekamas tyrimas, siekiant įvertinti natūraliai atsirandančią molekulę ar geną ir nustatyti galimus biologinius žymenis, kurie rodytų karvės polinkį į šlubavimą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos