Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Veterinarija
Lenkijoje didėja galvijų banda

Varšuva. Kol kitose ES šalyse galvijų skaičius tolygiai mažėja, lenkai sugeba ne tik išlaikyti, bet ir gausinti bandas. Manoma, kad siaučiant afrikiniam kiaulių marui, ūkininkai priversti ieškoti alternatyvų ir kiaules išmaino į karves.

Per praėjusius metus galvijų populiacija Lenkijoje padidėjo 1,5 proc., tai yra, 95,3 tūkst. naujų gyvulių. Šiuo metu šalyje priskaičiuojama iki 6,23 mln. galvijų. Didžiausią įtaką populiacijos plėtrai daro jauni, 1–2 m. amžiaus gyvuliai, kurių skaičius padidėjo 1,9 proc. iki 1,77 mln., rašo lenkų portalas topagrar.pl.

Didesnis gyvulių skaičius užfiksuotas jaunesnių nei 1 m. amžiaus veršelių (>1,4 proc. iki 1,7 mln.) ir karvių (>1,3 proc. iki 2,46 mln.) grupėse. Svarbu tai, kad tuo metu suaugusių galvijų importas sumažėjo apie 20 proc., veršelių – 11,4 proc.

Bioversija 22 02 02

Didžiausia nacionalinės galvijų bandos dalis sukoncentruota Mazovijos (19,2 proc.), Didžiosios Lenkijos (16,4 proc.), Palenkės (16,2 proc.) vaivadijose. Mažiausiai gyvulių laikoma Žemutinės Silezijos, Liubušo, Opolės, Pokarpatės, Silezijos, Vakarų Pamario vaivadijose.

Galvijų banda Lenkijoje didėja nuolat ir tai tapo džiuginančia tendencija. Nors daugelyje Europos šalių karvių mažėja dėl ribotų žemės išteklių ar daugybės reikalavimų, trikdančių gyvulininkystės veiklą, Lenkijoje kiekvienais metais laikoma vis daugiau galvijų. Šio palankaus kurso nesutrukdė nuo 2018 m. mažėjančios pieno supirkimo kainos ir rimta krizė jautienos rinkoje.

Kita vertus, dėl šalyje siaučiančio afrikinio kiaulių maro likviduojama daug kiaulių ūkių, todėl ūkininkai priversti ieškoti alternatyvių pajamų šaltinių. Galvijų auginimas – vienas iš jų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos