Basf m1 2024 06 14
Veterinarija
Lazdijų r. gyventojai dvejus metus uždrausta laikyti ūkinius gyvūnus
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Vieną kartą jau baustai dėl netinkamos ūkinių gyvūnų priežiūros Lazdijų r. gyventojai šįkart uždrausta juos laikyti dvejus metus, esami gyvūnai konfiskuoti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad Alytaus departamento inspektoriai po patikros nusprendė konfiskuoti gyvūnus. Kiaulės rastos išliesėjusios ir stovinčios skystame mėšle – gardas nebuvo kreikiamas pakratais. Pašarui įpilti skirti loviai buvo pilni mėšlo, ūkyje nerasta pašarų atsargų.

Galvijai taip pat rasti išliesėję, jiems skirtų pašarų atsargų irgi nebuvo. Ganomi lauke buvo laikomi pririšti prie medžio virve, taip ribojant jų judėjimo bei atsigulimo poilsiui galimybes.

Bioversija 2024 04 26 m7

Toks gyvūnų laikymas jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis teisės aktuose nustatytomis sąlygomis bei nepakankamas gyvūnų šėrimas – veiksmai, kurie laikomi žiauriu elgesiu su gyvūnais ir jų kankinimu.

Atsižvelgiant į tai, kad ši ūkinių gyvūnų laikytoja pakartotinai patenka į VMVT akiratį dėl netinkamos ūkinių gyvūnų priežiūros, ji neteko laikomų gyvūnų ir uždrausta juos laikyti ateityje.

Anot VMVT, pirmą kartą buvo imtasi švelnesnių priemonių – skirta bauda, moteris konsultuota, kaip reikėtų prižiūrėti gyvūnus. Vis dėlto nepraėjus nė pusmečiui ji vėl pateko į VMVT akiratį ir situacija buvo dar blogesnė.

Kadangi ūkis neatitiko biologinio saugumo reikalavimų, kiaulės nebuvo ženklintos, nežinomas jų sveikatos statusas, jų judėjimas iš ūkio buvo negalimas dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės. Kiaulės nugaišintos ūkyje ir perduotos šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonei saugiam sunaikinimui. 

Parengta: pagal VMVT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos