Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Koronavirusas - Jonavos rajono audinių ūkyje

Vilnius. Jonavos rajone esančiame ūkyje laikomoms audinėms nustatytas koronavirusas, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Ūkyje, kuriame laikomi įmonėms UAB „Danmink“ ir AB „Vilkijos ūkis“ priklausantys gyvūnai, staiga nugaišo 169 audinės. Ištyrus jų mėginius patvirtinta, kad gyvūnai buvo užsikrėtę COVID-19.

VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos teigimu, pirminė informacija jų tarnybą apie šiame ūkyje padidėjusį kailinių žvėrelių gaišimą pasiekė antradienį, tą pačią dieną VMVT specialistų atrinkti gyvūnų mėginiai buvo pristatyti tyrimams į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Siekiant patvirtinti arba paneigti kilusius įtarimus ir nustatyti tikslų viruso išplitimo ūkyje mastą, trečiadienį atrinkti 22 papildomi mėginiai. Jų rezultatai taip pat patvirtino COVID-19. Tuo pačiu trečiadienį gavome pranešimą, kad vienam iš šį ūkį prižiūrinčių asmenų patvirtintas COVID-19. VMVT žiniomis, audinių fermos darbuotojas blogai pasijuto šį pirmadienį, visi su juo kontaktavę darbuotojai yra saviizoliacijoje“, – sako D. Remeika.

Gavus informaciją apie ūkyje įtarimą ligos židinį, nedelsiant, nuo lapkričio 24 d. jam pritaikyti veiklos apribojimai. Iš užkrėsto ūkio uždraustas bet koks gyvūnų, pašarų ar kitų gyvūninių produktų išvežimas. Priimtas sprendimas nugaišinti 22 užkrėstuose narvuose laikomas audines (apie 40 vnt.), o gyvūnų gaišenas saugiai sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonėje.

„Gauti tyrimo rezultatai rodo, kad virusą SARS-CoV-2 audinėms perduoti galėjo ūkio darbuotojas, todėl raginame visus šalies audinių ūkius griežtai laikytis visų biologinio saugumo reikalavimų, o ūkio darbuotojams pajutus bent menkiausius ligos simptomus, nedelsiant palikti darbo vietą ir riboti kontaktą su ūkyje laikomais gyvūnais“, – pabrėžė VMVT direktorius.

Šiuo metu šiame audinių ūkyje laikoma apie 60 tūkst. kailinių žvėrelių. Ūkio atsakingi asmenys įpareigoti atidžiai vykdyti likusių audinių sveikatos būklės laboratorinę stebėseną.

Lietuvos audinių augintojai kiekvieną savaitę įpareigoti pateikti regioniniam VMVT padaliniui, vykdančiam audinių ūkio valstybinę veterinarinę kontrolę, duomenis apie per savaitę nugaišusias audines, atsižvelgiant į šiuos duomenis bus sprendžiama dėl naujų mėginių atrinkimo ir ištyrimo.

VMVT informuoja, kad remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) atliktu rizikos vertinimu, atsižvelgiant į šiuo metu turimą informaciją apie viruso SARS-CoV-2 perdavimo kelius ir susirgimų sudėtingumą, virusas, nustatytas audinių ūkiuose nekelia pavojaus žmonių sveikatai (išskyrus tiesiogiai ūkiuose dirbančius asmenis).

Prieš savaitę VMVT buvo pranešusi, kad nusprendus prevenciškai Lietuvoje ištirti laikomas audines, buvo atrinktas 71 mėginys iš įvairiose šalies vietose esančių audinių ūkių, visų rezultatai dėl COVID-19 ligos tuo metu buvo neigiami.

BNS, VMVT, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos