Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Kiaulių maro virusas - Lenkijoje, artėja prie Vokietijos

Varšuva. Nepaisant šimtų tūkstančių sunaikintų šernų, afrikinis kiaulių maras (AKM) artėja prie Lenkijos sienos su Vokietija. Lenkijos veterinarijos inspekcija praneša, kad vakarinėje šalies dalyje aptikti 9 nauji negyvi šernai. Tai rodo, kad AKM virusas plinta.

Iš viso šalies veterinarijos institucijos aptiko užkrėstų šernų gaišenų 21 skirtingoje Vakarų Lenkijos vietoje. Iš jų dauguma (20) rasta Liubušo provincijoje ir 1 Žemutinėje Silezijoje. Dažniausiai negyvi gyvūnai randami pakelėse.

Iki šiol naminėms kiaulėms AKM nebuvo nustatyta. Tačiau siekdamos apsaugoti kiaulių fermas, Lenkijos valdžios institucijos prie anksčiau įkurtos 80 kilometrų zonos tarp Liubušo provincijos ir Didžiosios Lenkijos regiono pridėjo dar 56 kilometrus.
Vietiniams medžiotojams buvo pavesta sunaikinti visus šernus Zielona Gora rajone, o kareiviai šukuodavo miškus ieškodami negyvų gyvūnų, sakė Lenkijos žemės ūkio ministras Janas Krzysztofas ​​Ardanovskis (Jan Krzysztof ​​Ardanovski).

Bioversija 2024 04 26 m7

Šiais metais, siekiant užkirsti kelią AKM Lenkijoje, buvo sunaikinta dar daugiau šernų, dauguma jų –  rytiniame regione, besiribojančiame su Ukraina, iš kur, pasak J. Ardanovskio, ligos užkratas ir pateko į šalį.

Nors gyvūnų teises ginantys protestuotojai prieštaravo, medžiotojai rytų Lenkijoje nušovė net 270 tūkst. šernų, kad užkirstų kelią ligos plitimui. Šios pastangos, atrodo, iš esmės buvo sėkmingos. Deja, praėjusį mėnesį vakarinėje šalies dalyje pasirodė naujų AKM atvejų.

J. Ardanovskis priminė gyvūnų teisių aktyvistams, kad Vokietijoje imantis atsargumo priemonių nuo galimo AKM plitimo, praėjusiais metais buvo sunaikinta daugiau nei 800 tūkst. šernų.

AKM viruso priartėjimas prie Vokietijos kelia grėsmę visai ES kiaulienos rinkai, kadangi vokiečiai pagamina ir eksportuoja itin didelius šios produkcijos kiekius. Jeigu ši mirtina kiaulių liga persimes į Vokietiją, tai turės neigiamos įtakos visai Europos kiaulienos rinkai – gali griūti nusistovėjusi gamybos ir prekybos struktūra. O tai visose šalyse paveiktų tiek kiaulių auginimo mastus, tiek produkcijos kainas.

Vokietija kasmet užaugina apie 26 mln., o paskerdžia net iki 60 mln. kiaulių.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos