Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Veterinarija
Kėdainių rajone atšaukta ekstremalioji situacija

Kėdainiai. Kėdainių rajono savivaldybės komisija atšaukė tris mėnesius besitęsusią ekstremaliąją situaciją dėl afrikinio kiaulių maro.

„Rugsėjo 19 dienos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu yra panaikintas ligos židinys. Afrikinis kiaulių maras buvo nustatytas šių metų birželio 16 dieną, kai rajone buvo užfiksuoti pirmieji kiaulių kritimai. Atlikus tyrimus buvo patvirtintas kiaulių maras. Šiai dienai židinys yra likviduotas, atlikti visi būtini darbai", – sako Kėdainių rajono Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys.

Savivaldybės lygio ekstremalioji situacija birželį buvo paskelbta Kėdainių rajono savivaldybės Josvainių, Dotnuvos, Kėdainių miesto, Krakių, Pelėdnagių ir Pernaravos seniūnijose, nustačius, kad Josvainių seniūnijos Svilių kaimo vieno ūkio kiaulės yra užkrėstos afrikiniu kiaulių maru. Visos 850 kiaulių buvo utilizuotos. Praėjus kelioms dienoms, afrikinis kiaulių maras nustatytas ir Krakėse, Krakių žemės ūkio bendrovės kiaulių ūkyje, kur laikoma 900 kiaulių.

Bioversija 22 08 31

Šiuo metu rajone suskaičiuojama apie 150 smulkių kiaulių augintojų. Stambių kiaulių ūkių rajone nėra.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija