Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Veterinarija
Izraelyje nuo paukščių gripo nugaišo apie 2 000 gervių
Pixabay.com nuotr.

Jeruzalė. Izraelio šiaurėje esančiame draustinyje kilęs paukščių gripo protrūkis pražudė daugiau kaip 2 000 laukinių gervių, sekmadienį pranešė parkų valdyba.

Izraelio gamtos ir parkų valdybos (INPA) specialistas Ohad`as Hatsofe (Ohadas Hatsofė) naujienų agentūrai AFP sakė, kad be 2 000 kritusių gervių dar apie 10 tūkst. šių paukščių, kaip manoma, yra užsikrėtę paukščių gripu.

Paukščių gripo protrūkių Izraelyje pasitaiko kasmet, bet kilęs šiemet yra daug didesnis negu ankstesniais metais, sakė INPA vyresnysis mokslo darbuotojas Uri Naveh (Uris Navė). Pasak jo, šiemet nugaišusių gervių skaičius yra „išskirtinis“.

Bioversija 22 08 31

Kaip ir kiekvienais metais, apie 100 tūkst. gervių nuo spalio būriuojasi Izraelyje. Daugelis jų apsistoja Hulos slėnyje – svarbiame šių paukščių migracijos į Afriką taške. Manoma, kad šiuo metu toje teritorijoje yra daugiau kaip 40 tūkst. gervių.

Šių paukščių populiacija niokojančio H5N1 atmainos paukščių gripo protrūkių aptikta tarp vištų šiaurės Izraelyje, nurodė Žemės ūkio ministerija. Ministerija sustabdė paveiktų ūkių kiaušinių pardavimą.

Virusas H5N1 tarp žmonių išplinta retai, tačiau tokių protrūkių yra buvę.

Kaip rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenys), nuo 2003 metų H5N1 pareikalavo daugiau kaip 450 žmonių gyvybių – daugiausiai Indonezijoje, Egipte ir Vietname.

Šaltinis: AFP-BNS, MŪ
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija