Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Veterinarija
Gyvūnų augintinių registrą atidavė Aplinkos ministerijai

Vilnius. Gyvūnų augintinių registras iš Žemės ūkio ministerijos nuo kitų metų sausio perduodamas Aplinkos ministerijai. Vyriausybė ketvirtadienį reorganizavo Gyvūnų augintinių registrą ir pritarė naujiems jo nuostatams.

Patikslinus nuostatus, informacija apie augintinius bus papildyta jų dingimo ir radimo duomenimis, radus gyvūną, bus lengviau susisiekti su jo savininku, pranešė Aplinkos ministerija.

Registro tvarkytojo interneto svetainės lange įvedus gyvūno augintinio mikroschemos numerį bus parodomi gyvūno augintinio laikytojo ar savininko kontaktiniai duomenys, kad būtų galima susisiekti norint augintinį grąžinti.

Bioversija 23 01 16

Aplinkos ministerija pažymi, kad keisis tik registro valdytojas, o siekiant sklandžios ir nepertraukiamos registro veiklos jo tvarkytoju skiriamas Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Kitąmet jis bus pervadintas į Žemės ūkio duomenų centrą.

Pranešime nurodoma, kad pakeitimai bus aktualūs duomenų apie gyvūnus augintinius teikėjams: veterinarams, ženklintojams, gyvūnų augintinių laikytojams, savininkams, veisėjams.

Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimai numato, kad Aplinkos ministerija iš Žemės ūkio ministerijos nuo sausio 1 dienos perims ir politikos formavimo funkcijas gyvūnų augintinių gerovės bei apsaugos srityje. Taip pat Aplinkos ministerija perims gyvūnų augintinių ženklinimo bei registravimo reglamentavimą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba liks atsakinga už gyvūnų globėjų, gyvūnų augintinių veisėjų, gyvūnų globos namuose ir gyvūnų augintinių viešbučiuose laikomų kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir registravimo reikalavimų laikymosi priežiūrą. Taip pat toliau vykdys kitas įstatymo jai priskirtas funkcijas.

Tuo metu savivaldybių administracijoms pavesta kontroliuoti, ar šunų, kačių ir šeškų laikytojai, savininkai nustatyta tvarka yra suženklinę bei užregistravę laikomus gyvūnus augintinius.

Šaltinis: Aplinkos ministerija
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos