Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
Gyvūnų augintinių registrą atidavė Aplinkos ministerijai

Vilnius. Gyvūnų augintinių registras iš Žemės ūkio ministerijos nuo kitų metų sausio perduodamas Aplinkos ministerijai. Vyriausybė ketvirtadienį reorganizavo Gyvūnų augintinių registrą ir pritarė naujiems jo nuostatams.

Patikslinus nuostatus, informacija apie augintinius bus papildyta jų dingimo ir radimo duomenimis, radus gyvūną, bus lengviau susisiekti su jo savininku, pranešė Aplinkos ministerija.

Registro tvarkytojo interneto svetainės lange įvedus gyvūno augintinio mikroschemos numerį bus parodomi gyvūno augintinio laikytojo ar savininko kontaktiniai duomenys, kad būtų galima susisiekti norint augintinį grąžinti.

Bioversija 2024 07 09 m7

Aplinkos ministerija pažymi, kad keisis tik registro valdytojas, o siekiant sklandžios ir nepertraukiamos registro veiklos jo tvarkytoju skiriamas Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Kitąmet jis bus pervadintas į Žemės ūkio duomenų centrą.

Pranešime nurodoma, kad pakeitimai bus aktualūs duomenų apie gyvūnus augintinius teikėjams: veterinarams, ženklintojams, gyvūnų augintinių laikytojams, savininkams, veisėjams.

Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimai numato, kad Aplinkos ministerija iš Žemės ūkio ministerijos nuo sausio 1 dienos perims ir politikos formavimo funkcijas gyvūnų augintinių gerovės bei apsaugos srityje. Taip pat Aplinkos ministerija perims gyvūnų augintinių ženklinimo bei registravimo reglamentavimą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba liks atsakinga už gyvūnų globėjų, gyvūnų augintinių veisėjų, gyvūnų globos namuose ir gyvūnų augintinių viešbučiuose laikomų kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir registravimo reikalavimų laikymosi priežiūrą. Taip pat toliau vykdys kitas įstatymo jai priskirtas funkcijas.

Tuo metu savivaldybių administracijoms pavesta kontroliuoti, ar šunų, kačių ir šeškų laikytojai, savininkai nustatyta tvarka yra suženklinę bei užregistravę laikomus gyvūnus augintinius.

Šaltinis: Aplinkos ministerija
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos