Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Veterinarija
Danija atsitvers nuo Vokietijos šernų

Kopenhaga. Danijos aplinkos apsaugos agentūra pritarė 70 kilometrų ilgio tvoros statybai pasienyje su Vokietija, pranešė televizijos kanalas TV2.

Tokiu būdu siekiama Danijos namines kiaules apsaugoti nuo afrikinio kiaulių maro viruso, kurį perneša iš Vokietijos migruojantys šernai. Šios ligos atvejų Danijoje kol kas nebuvo užfiksuota, tačiau jų buvo užregistruota prie Danijos sienos esančiose teritorijose.

Manoma, kad 1,5 metro aukščio tvora bus pastatyta 2019 metais. Žiniasklaidos duomenimis, statyba gali kainuoti maždaug 11 mln. eurų.

Bioversija 22 08 31

Kiaulininkystė yra vienas svarbesnių Danijos ekonomikos sektorių ir jam tenkanti šalies eksporto dalis siekia 5 procentus. Danija, žinoma dėl savo kokybiško kumpio, yra vienintelė ES šalis, kurioje kiaulių yra daugiau nei žmonių (100 žmonių tenka apie 215 kiaulių).

Jau anksčiau apie spygliuotos vielos tvoros statybą pranešė Bulgarija, kuri taip ketina atsiverti nuo Rumunijos. Pranešama, kad 81 km ilgio tvora jau įrengta (žiūrėti nuotrauką).

Lenkija liepą pranešė, kad ketina pastatyti 1230 km ilgio tvorą su Ukraina, Baltarusija, Lietuva ir Kaliningrado sritimi.

Rumunijoje apskritai pradėtas masinis šernų naikinimas.

Taip pat skaitykite:

Kovai su AKM – penkių žingsnių planas

Pirminės AKM „Idavang“ komplekse priežastys – po kelių savaičių

Kaliningrade – maras 111 tūkst. kiaulių fermoje

„Interfax“-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija