Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
Australiją siaubia paukščių gripas
Asociatyvi Pixabay (Congerdesign) nuotr.

Kanbera. Nepaisant griežtų epizootinių ir veterinarinių priemonių, Australijai nepavyko apsisaugoti nuo paukščių gripo viruso. Patogenas sparčiai plinta po ūkius, nešdamas milijoninius nuostolius.

Padėtis pablogėjo po protrūkio vištų dedeklių ūkyje Naujajame Pietų Velse. Vėliau virusas išplito į greta esančią Viktorijos valstiją ir Kanberą. Kaip praneša „Otago Daily Times“, aptikta labai patogeniška atmaina H7N3, kuri nustatyta jau 11-oje paukštynų. 

Daugelyje ūkių dedeklės laikomos klasikiniuose narvuose, kas palengvina viruso plitimą. Siekiant sustabdyti paukščių gripo veržimasi į šalį bei apsaugoti laukinę fauną, nustatytos karantino zonos, ribojančios paukščių ir įrangos gabenimą. Taip pat bus paskersta daugiau kaip milijonas vištų ir ančių.

Bioversija 2024 07 09 m7

Kadangi Viktorijos valstija yra trečia pagal dydį Australijos kiaušinių gamintoja, pasiūla kasdien sumažėjo apie 450 tūkst. vnt. Vartotojai buvo įspėti apie galimą kiaušinių trūkumą prekybos vietose. Kai kuriose parduotuvėse apribotas kiaušinių kiekis vienam pirkėjui ir leidžiama įsigyti tik dvi dėžutes.

Mirčių skaičius nuo dabartinio paukščių gripo protrūkio yra daugiau kaip dvigubai didesnis, palyginti su paskutiniu incidentu 2020 metais, kuomet gaišo ar buvo sunaikinta 400 tūkst. paukščių, tame tarpe, emu, kalakutų, vištų, skelbia Australijos naujienų agentūra „ABC News“.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos