Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Veterinarija
Afrikinis kiaulių maras pasiekė Kiniją

Vilnius. Nedideliame Kinijos ūkyje patvirtintas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys. Tai - pirmasis šios ligos atvejis Kinijoje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešė, kad atvejis patvirtintas šalies šiaurės rytuose, Liaoningo provincijoje.

„Šis Kinijos pranešimas patvirtina, kad afrikinio kiaulių maro virusas plinta nepaisydamas nei geografinių atstumų, nei valstybių sienų. Dabar apie ligą pranešė ir daugiausia kiaulienos pasaulyje pagaminanti valstybė. Taigi, liga tapo globalia problema, atnešančia didžiulius ekonominius nuostolius, nuo kurios jokia šalis nėra apsaugota“,- pabrėžia VMVT direktorius Darius Remeika.

Bioversija 22 02 02

Pirminiais duomenimis, užkrėstame kiaulininkystės ūkyje buvo laikomos 383 kiaulės. Liga įtarta pastebėjus, kad susirgo, o vėliau nugaišo 47  kiaulės. Kinijos Gyvūnų sveikatos ir epidemiologijos centre (Nacionaliniame gyvūnų ligų tyrimų centre) patvirtinta, kad kiaulės buvo užsikrėtusios AKM virusu.

Kinijos atsakingi pareigūnai informavo, kad visos ūkyje laikytos kiaulės nugaišintos ir sunaikintos, imtasi visų būtinų veiksmų AKM židinyje.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos