Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Veterinarija
Afrikinio kiaulių maro protrūkis Kauno rajone

Kauno r., Vilkijos seniūnijoje, užfiksuotas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis, penktadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Ūkis, kuriame savo reikmėms laikytos dvi kiaulės, buvo neregistruotas, auginami gyvuliai nedeklaruoti.

Kiaulėms susirgus, jų savininkas apie tai informavo privatų veterinarijos gydytoją, kuris paėmė kiaulių kraujo mėginius bei informavo VMVT.

Bioversija 22 08 31

Specialistų teigimu, dėl savo neatsakingumo labiausiai nukentės pats kiaulių laikytojas, nes jei gyvuliai nedeklaruoti, kompensacija už jų sunaikinimą, ūkio valymą ir dezinfekavimą, pašarų ir kito užkrėsto turto naikinimą nemokama. Laikytojo taip pat laukia administracinė nuobauda už teisės aktų nevykdymą, dėl šio protrūkio nukentės ir kaimyniniai ūkiai.

Be to, Europos Komisijos sprendimu, bus išplėsta 3 zona, kurioje galioja patys griežčiausi gyvų kiaulių judėjimo reikalavimai, bus taikomi įvairūs apribojimai visiems kiaulių laikytojams. Kiaulių judėjimas tokiais atvejais leidžiamas tik Lietuvos teritorijoje ir tik iš visus biologinio saugumo reikalavimus įgyvendinusių ūkių, o prekiauti kiauliena ir jos produktais galima tik vietinėje rinkoje. Gyvų kiaulių, kiaulienos ir jos produktų eksportas į ES bei trečiąsias šalis iš 3 zonos draudžiamas.

Veterinarijos specialistai ėmėsi visų neatidėliotinų priemonių siekdami užkirsti kelią AKM plisti iš ligos židinio.

Nuo šių metų pradžios tai – 16-as AKM židinys kiaulių laikymo vietoje.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija