Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Gyvenimas toks...
Žodis – ne žvirblis, paleisi – nesugrįš
Asociatyvi shutterstock nuotr. (liet. žodžiai turi galią)

Kaunas. Vakar socialiniame tinkle „Facebook“ žurnalistė Rita Miliūtė pasidalijo trumpu vaizdo įrašu, kuriame – Žemės ūkio rūmų vicepirmininko, Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktoriaus Algio Baravyko daug diskusijų ir pasipiktinimą sukėlęs pasisakymas.

Šis įrašas sulaukė neigiamo dėmesio. Komentuotojai negaili kritikos A. Baravykui ir smerkia jo pasisakymą laidoje „Panorama“ – „Šiandien su vienu ūkiu šnekėjau, sakė: vešime į ministeriją kiaules, kad priglaustų kaip ukrainiečius.“

Savo „Facebook“ paskyroje R. Miliūtė rašė: „Atsiprašau visų Lietuvos kiaulių. Už tai, ką kalba Algis Baravykas.“

Bioversija 2024 04 15 m7

Į tai socialinėje erdvėje sureagavo ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. „Arūnai Svitojau, tai Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas, koks bus jūsų komentaras? Man tai nuoširdžiai gėda“, – komentavo jis. Tačiau ŽŪR pirmininkas socialiniame tinkle į šį klausimą neatsakė.

A. Svitojus, ryte paprašytas pakomentuoti kolegos ištartą frazę, atsakė, kad nieko apie tai nežino.

Portalas manoūkis.lt susisiekė telefonu su A. Baravyku, jis savo komentarą atsiuntė raštu.

„Prisipažįstu, kad frazė kurią leptelėjau, – negraži. Dėl to asmeniškai atsiprašau. Nieko nenorėjau ir nesiekiau sumenkinti, prilyginti ar kažkaip įžeisti. Ir širdimi, ir darbais esu už Ukrainą. (...) Dirbu gyvulininkystės srityje, todėl paminėdamas gyvūnus jokios žmones menkinančios potekstės neturėjau.

Deja, yra žmonių, kuriems kiaulių auginimas asocijuojasi su gėdinga veikla, kurie bando šią savo kultūrinę nuomonę įbrukti kitiems. Prašau neieškoti priežasties įsižeisti.

Atsiprašau dar kartą visų, kurie įsižeidė patys ar galbūt dar labiau įsižeidė už kitus. Suprantu, kad dabar visi jautrūs ir labai nori pakovoti prieš blogį“, – rašė ŽŪR vicepirmininkas.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos